Americké akcie přepadla řecká únava. Vsadit na Nike?

Americké akcie dnes neudržely mírné úvodní zisky a zakončily poblíž denních minim. Euforie z počátku týdne ohledně možného blížícího se dopsání řecké ságy stačila vyprchat a trhy se vzdalující se dohodou a protichůdnými glosami z prostředí řecko-evropských jednání znovu otupěly. Elitní index Dow Jones uzavřel o 0,4 % slabší, přičemž mezi nejhůře si vedoucí sektory patřila doprava a biotechnologie, širší S&P 500 ztratil 0,3 % a Nasdaq odepsal 0,2 %.

Dolar dnes zakončil den bez větších výkyvů vůči euru poblíž úrovně 1,1200 EURUSD. Americká ekonomika dnes nabídla údaje za květnové příjmy a výdaje spotřebitelů. Zatímco příjmy udržely vcelku silný růst, výdaje zrychlily oproti dubnu o 0,9 % a zaznamenaly nejrychlejší nárůst na téměř šest let.

Američané otevřeli peněženky. Výdaje rostou nejvíc za šest let

Akcie Nike po závěru trhu zamířily bezmála o 3 % výše, poté co firma zveřejnila výsledky nad očekávání analytiků. Společnost ve čtvrtém kvartále fiskálního roku vydělala 98 centů na akcii na tržbách 7,78 miliardy dolarů, zatímco laťka trhu byla nastavena na 83 centů a 7,69 mld. dolarů. Nike tento měsíc uzavřela dohodu s NBA a stane se tak oficiální značkou severoamerické basketbalové ligy pro sezónu 2017-18. Akcie Nike od začátku roku posílily o 9,5 %.

Newsletter