Americké akcie stáhly níž technologie a zahraniční obchod

Americký akciový trh dnes přetrhl dvoudenní fázi růstu a uzavřel v průměru o více než procento slabší. Na investory dolehla dnes zveřejněná statistika o zahraničním obchodu Spojených států. Ten v březnu skončil v deficitu nejhlubším za 6,5 roku.

Z indexů si nejhůře vedl technologický Nasdaq, jenž ztratil 1,55 %. K tomu mu „dopomohly“ například akcie Applu se ztrátou 2,25 %. Spadly ale i další technologické blue-chips jako Microsoft -1,3 % nebo Google -1,8 %. Nejširší index S&P 500 neudržel úroveň 2.100 bodů, když oslabil o 1,18 %, a nejméně utrpěl Dow Jones -0,79 %. Níž zamířilo osm z deseti sektorů z indexu S&P 500.

Dnešní zpráva o deficitu bilance zahraničního obchodu USA naznačila, že největší ekonomika světa si možná oproti dosavadním odhadům vedla hůře. K nečekaně velkému schodku vedl výrazně vyšší dovoz oproti začátku roku.

Lépe než zbytku trhu se dařilo energetickému sektoru, který podpořily rostoucí ceny ropy. Barel americké lehké ropy WTI dnes zdražil o více než 3 % a poprvé od loňského prosince se prodával za více než 60 dolarů.

Zítra bude zveřejněna statistika společnosti ADP o tvorbě pracovních míst v soukromém sektoru. Ta bude předvojem páteční vládní zprávy z trhu práce.

Newsletter