Americké akcie: Výprodeje střídá nejlepší týden roku!

Americké akcie uzavřely v pátek s výraznými zisky, index S&P 500 přidal 0,71 % a zaznamenal největší týdenní růst v roce 2014 – přes 4 procenta. Investoři setřásli obavy o případ nákazy ebolou v New Yorku, což se promítlo už do amerických futures kontraktů.

Z fundamentálních zpráv jsme se dočkali statistik z trhu bydlení, které zaostaly proti očekávání, avšak korporátní čtvrtletní výsledky opět ukázaly lepší data, především u společnosti Procter & Gamble, která si připsala téměř 2,5 %.

Prodej nových domů v USA v září stagnoval. Srpen revidován níž

Vedlo se i indexu Dow, který přidal dalších 0,76 %, podobně Nasdaq skončil výš o 0,69 %.

Investoři před příštím týdnem, kdy zasedne Fed k jednání, na kterém má ukončit QE, znovu nastupovali do pozic a korekci berou spíše jako vhodnou příležitost nastoupit do trhu.

Podporou sentimentu jsou také poslední útžkovité zprávy, přicházející k výsledkům zátěžových testů evropských bank, které ECB spolu s EBA zveřejní v neděli před obědem. Na úrovni zdrojů Bloomberg přišla dosud nejčerstvější informace o tom, že sice neprošlo zhruba 25 bank, ale na datech do konce roku 2013 a valná část z nich již nedostatky napravila v průběhu letoška. Negativně do trhu nedopadla zpráva o střelbě na další i amerických škol po opakovaných útocích v Kanadě.

Bloomberg: Sítem testů ECB propadlo 25 ze 130 bank

Co čeká banky a trhy po neděli? Průvodce testy ECB a názory ekonomů

Newsletter