Americké akcie zůstaly ve vleku výprodeje dluhopisů

Americký akciový trh v druhé polovině obchodní seance umazával většinu úvodních ztrát, snaha dostat se do plusu ale vyšla nadarmo a indexy uzavřely v červených číslech.

Wall Street je po pondělku dál pod tlakem globálního výprodeje státních dluhopisů, především těch považovaných za nejbezpečnější, tedy amerických a německých. S poklesem cen bondů se jejich výnosy vyhouply na několikaměsíční maxima a narůstají obavy, že růst výnosů by se mohl stát katalyzátorem korekce na akciích. Výnos 10letého bondu americké vlády zůstal na dosah 6měsíčního vrcholu, podobně jako ten se splatností 30 let.

Index Dow Jones umazal 0,2 %, širší S&P 500 oslabil o 0,3 % a souhrnný index technologického trhu Nasdaq ztratil 0,35 %.

Nákupní apetit podpořil akcie internetové společnosti AOL, které vyskočily o téměř 19 % po oznámení, že firmu koupí operátor Verizon za 50 dolarů za akcii. Titul tak nabídnutou prémii dorovnal a uzavřel nad touto cenou.

Není konec. Goldman Sachs čeká další propad ropy

K růstu cen ropy dopomohla nová zpráva kartelu OPEC, který čeká vyšší poptávku po černém zlatu. Navzdory zprávě analytiků Goldman Sachs, hovořících o předčasné rally a vyhlížejících prostor pro další propad ropných cen, barel ropy Brent zdražil o téměř 3 % k 67 dolarům, WTI nad 60 USD. Inverzně se nedařilo dolaru, který se vůči euru v závěru dne obchodoval se ztrátou 0,5 % nad 1,12 EURUSD.

Ve středu se investoři dočkají dalších dat z ekonomiky – v podobě maloobchodních tržeb, dovozních cen a podnikových zásob. Z korporátní sféry jmenujme plánované výsledky Macy‘s nebo Cisco Systems.

Newsletter