Americké indexy zpevnily, vlna M&A pokračuje

Wall street v úvodu týdně mírně v plusu; pozornost investorů se přesunula na Irák. Dow Jones vzrostl o 0,03 % na 16781 bodů, Index S&P 500 +0,08 % na 1937 bodů a technologický Nasdaq Composite +0,24 % na 4321 bodů.

Americké akcie uzavřely v pondělí na mírně vyšších úrovních, podporovány novinkami z oblasti fúzí.  V opačném směru působil konflikt v Iráku, který vyhnal ropu nahoru. Americký ministr zahraniční Kerry řekl, že zvažuje letecké údery a spolupráci s Iránem, s nímž USA postrádá diplomatické vztahy. Jednalo by se o první přímou spolupráci za 25 let.

Na akciových trzích jsme dnes zaslechli hned několik zpráv o akvizicích. Systém zdravotnických zařízení Medtronic se dohodl na koupi irské Covidien za 42,9 miliardy dolarů. Akcie Covidien na to reagovaly silným růstem +20,45 % na 86,75 USD.

Sloučení dvou firem se koná také mezi společnostmi Williams +18,7 %, provozovatelem potrubí a MidstreamPartners LP.

O společnost Fusion-io projevil zájem SanDisk, který ji koupí za 1,1 miliardy dolarů na podporu flash disků a hardwarového zařízení.

Ekonomická data byla dnes pozitivní, index průmyslové aktivitě v oblasti New York se za měsíc červen podruhé v řadě zvýšil a nad očekávání sílila i celková průmyslová produkce v USA, která se tak po slabém dubnu odrazila v květnu k růstu.

Americký průmysl se oklepává, květnový růst nad odhady

Průmyslu v oblasti New Yorku se daří, očekávání firem na novém maximu

Autor je makléřem FINANCEZlín, a.s. 

Newsletter