Americký akciový trh se na Den veteránů udržel na maximech

Wall Street, která dnes navzdory svátku Dne veteránů zůstala otevřená, udržela povětšinou nepatrné zisky, což stačilo k tomu, aby se indexy udržely na v pondělí dosažených maximech, respektive je mírně posunuly. Index S&P 500 vzrostl v úterní seanci o 0,07 %, zatímco Dow Jones jen nepatrně o 0,01 %, nejsilnější byl Nasdaq +0,19 %.

Obchodní seance byla poklidná. Dluhopisové trhy a vládní úřady zůstaly uzavřené, burzy obchodovaly s nepatrnými objemy.

Prezident bostonského Fedu Eric Rosengren včera řekl, že dokud nejsou silnější důkazy o tom, že se inflace vrátí ke 2 %, politici by měli být opatrní v omezování nekonvenčních opatření. Jemu dnes kontroval šéf Fedu ve Filadelfii Plosser, který považuje současnou minimální výši sazeb za důvod k nervozitě.

Z jednotlivých titulů bylo zajímavé sledovat akcie Alibaba, které poklesly nakonec o 3,9 % a to i po rekordních objemech prodeje na tzv. Singles Day. Akcie Juniper Networks poklesly o 5,7 % po zprávě, že současného výkonného ředitele Shaygana Kheradpira nahradí Rami Rahim. Akcie Zynga vzrostly o 10,9 % poté, co byl zveřejněn výhled pro vysoký růst v oblasti mobilních her.

Prodejní signál pro S&P 500?

Chris Weston, hlavní stratég v IG, se domnívá, že index S&P 500 by mohl být vhodný na prodej na úrovni 2078 b. V současné době jsou akcie o 78 % nad 50denním klouzavým průměrem. Weston poznamenal, že za posledních 18 měsíců, když trh dosáhl úrovně 85 % nad 50denním klouzavým průměrem, následoval výprodej. 

Newsletter