Americký průmysl je na vzestupu, vzkázal průzkum Fedu ve Filadelfii

(Rozšířeno 16:14) Výrobní podniky v oblasti Filadelfie vykazují nejvyšší aktivitu od loňského září. Regionální index Fedu, který vývoj v průmyslu regionu sleduje, je v červnu v pásmu vzestupu (nad hodnotou nula) čtvrtým měsícem v řadě a dosáhl 17,8 bodu z květnových 15,4 bodu. Eurodolar se po datech obchoduje v rozmezí 1,3630 až 1,3640 EURUSD.

Zlepšení firmy hlásí v oblasti nových objednávek, klíčových pro vývoj průmyslu v nadcházejících měsících, i v oblasti stávajících dodávek. Nárůst přichází také v oblasti zaměstnanosti, kde stojí najímání nových pracovníků vůči propouštění v poměru dva ku jedné. Dílčí index, který souhrnně popisuje očekávání budoucího vývoje, vzrostl na maxima od října loňského roku.

Průzkumy regionálních Fedů jsou cennou nápovědou pro blízký vývoj průmyslu a to i v celoamerickém měřítku. Firmy jsou dotazovány na nové objednávky, dodávky, zásoby, ceny, vývoj zaměstnanosti ve firmě či pracovním vytížení zaměstnanců. To vše Fed zjišťuje pro aktuální období a očekávání pro nejbližších šest měsíců.

Newsletter