Americký trh dál posouval rekordy, zářily Best Buy a Intel

Americká burza dnes reagovala na pozitivní data dalšími přírůstky. Indexy S&P 500 a Dow Jones Industrial Average zakončily seanci na nových historických maximech. Zisky v energetických a technologických odvětvích převažovaly nad ztrátami ve zdravotnickém a spotřebitelském sektoru. S&P 500 přidal 0,2 %, Dow +0,19 % a Nasdaq +0,56 %.

Investoři se zaměřovali na pozitivní hospodářské výsledky maloobchodního řetězce Best Buy, který reportoval vyšší než očekávaný zisk a připsal si necelých 7 procent. Ostatní společnosti ze spotřebitelského segmentu na BestBuy navázat nedokázaly. Po dobrých výsledcích Wal-Martu z minulého týdne se nicméně zdá, že zvýšená spotřebitelská důvěra přetrvává i nadále.

Z makroekonomických dat byl zveřejněn index spotřebitelských cen, který v říjnu stagnoval při očekávání 0,1% poklesu. Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti za týden opět nepřekročil 300.000 a trh především povzbudil výrazně lepší index aktivity filadelfského Fedu za listopad. Ten vzrostl na 40,8 bodu, navzdory očekávání poklesu z říjnové úrovně 20,7 bodu.

Z technologických titulů se dařilo Intelu, který přidal 4,66 % po oznámení optimistického výhledu tržeb a navýšení dividendy.  Apple +1,43 %, naopak Philip Morris International poklesl o 1,17 %, Merck&Co -0,44 % a před zasedáním OPECu (27. listopadu) se dařilo ropnému sektoru: Schlumberger +1,2 %, ConocoPhillips +1,5 %, Anadarko Petroleum +2,45 %.

Newsletter