Americkým akciovým indexům dnes vévodil Nasdaq

Na včerejší růst akcií dnes nejlépe navázal technologický index Nasdaq, který rostl o 0,38 procenta na 5897,55 bodu. Ze všech sektorů na tom byla nejlépe energetika. Energetické firmy rostly kumulovaně o více než 1,2 procenta.

Navzdory úternímu růstu se americké akcie vrátily k obchodování kolem nuly. Index Dow Jones, který se skládá z akcií třiceti předních amerických podniků, v závěru poklesl o 0,2 procenta na 20 659,32 bodu a vrátil se tak zpět do červených čísel. Ke ztrátě nejvíce přispěly akcie UnitedHealth, které ztratily 1,20 procenta. Širší index S&P 500 si naopak připsal 0,11 procenta a rostl tak na 2361,13 bodu.

Dnešní obchodování se jak na globálních, tak na amerických trzích vedlo v atmosféře oficiálního spuštění brexitu. Několik makléřů však pro televizi CNBC uvedlo, že tento krok nijak obchodování neovlivnil, jelikož už byl jistý a předem daný. Trader Silicon Valley Bank Minh Trang dnešek označil za „první den rozvodu“ s tím, že až důležitá jednání o podmínkách odchodu mohou mít vliv na náladu na trzích.

Společně s nárůstem energetických firem rostly také některé e-commerce a maloobchodní firmy. Google zakončil s +1,18 %, Facebook +0,58 %, Amazon +2,16 % a Target dokonce +2,86 %.

Co se týče dnešních ekonomických dat, týdenní žádosti o hypotéku se držely na očekávané úrovni, rozjednané prodeje domů pak v únoru rostly o 5,5 %, což bylo o tři procentní body více, než analytici čekali.

Velký nárůst dnes zaznamenala také ropa. Cena americké WTI se dnes zvýšila o 2,13 % na 49,40 dolaru za barel. Ropa Brent zaznamenala zisk 1,85 % a vyšplhala se tak na 52,28 dolaru za barel.

Newsletter