Andrea Lauren: ISOLINE je tým, který opravdu něco dokázal

Již více než 1,6 milionu korun z žádaných sedmi získal na první české platformě pro investiční crowdfundling výrobce speciálních nápojů pro sportovce i děti ISOLINE. Na Fundlift.cz přitom vstoupil teprve ve středu 29. června. Proč investiční komise Fundliftu vybrala právě ISOLINE? Jak vůbec proces hodnocení projektů probíhá? I to pro Roklen24 vysvětluje šéfka Fundliftu Andrea Lauren.

R24: Novým projektem na Fundliftu je ISOLINE. Čím zaujal? Proč se pro něj investiční komise rozhodla?

ISOLINE je česká společnost, která vyrábí nápoje s doplňky zdravé výživy v inovativním patentovaném obalu. Projekt nás zaujal svojí inovativností, tím, že nápoje ISOLINE byly vyvinuty ve spolupráci s vrcholovými sportovci a obsahují skutečně pouze přírodní živiny a minerály. Unikátní a patentem chráněný je speciální uzávěr pro zachování účinnosti nápojů.

Kromě toho jsme ISOLINE poznali jako firmu řízenou týmem, který má neuvěřitelný entusiasmus a zaujetí pro svou práci. Na vývoji obalů, které jsou patentovány, se sami podíleli, stejně tak na vývoji speciální výrobní linky i stáčírny. Spolupracovali na vývoji technologie nových nápojových automatů pro to, aby mohli i velkoobchodním zákazníkům dodávat nápoje přesně v té kvalitě, jakou mají mít.

Je to tým, který opravdu něco dokázal. Vezměte si, že malé české firmě se podařilo dostat své nápoje, které konkurují v kategorii s nadnárodními giganty, do všech řetězců v republice – Tesco, Kaufland, Billa, Albert, Makro,… a to během necelých dvou let! To znamená, že ty produkty skutečně mají něco do sebe. Také není maličkost vyhrát zlato na mezinárodním potravinářském veletrhu a tím si otevřít možnost skutečně zajímavé expanze v jihovýchodní Asii. Vysoké nasazení ředitele společnosti Roberta Mičky je nezpochybnitelné.

R24: Andreo, popište našim čtenářům, jak vlastně takový výběr projektu a jeho posuzování na Fundliftu probíhá.

Nejprve dochází k úvodnímu kontaktu s projekty a získávání informací. Poté následuje osobní setkání s nositeli projektů, se kterými se vždy chceme opakovaně osobně setkávat. Ve chvíli, kdy již máme dostatečné množství informací na to si udělat názor, vyhodnocujeme potenciál daných projektů z hlediska jejich pozice na trhu, konkurence, unikátnosti jejich produktu, kvalitě jejich managementu a ostatních faktorů. Na Fundlift budeme pouštět projekty, u kterých se domníváme, že jsou dobře prezentovatelné investorům a sami do některých investujeme. Nejedná se však o žádné investiční doporučení a negarantujeme zhodnocení investice.  Tým, který vyhodnocuje, které projekty pustí na platformu, jsou zkušení investiční bankéři, s mnoha lety praxe v oboru poradenství při fúzích a akvizicích. Toto naše know-how dáváme všem transakcím a projektům jako přidanou hodnotu zdarma.

 

R24: ISOLINE chce sedm milionů korun z Fundliftu použít na růst svého exportu. Jak se jako hodnotitel díváte na finanční kondici a perspektivu firmy?

ISOLINE má stabilní business v dodávkách pitných režimů do restauračních zařízení a kantýn, s hlavním klientem, společností Eurest, spolupracuje již 10 let. Zároveň má velmi dobré vztahy s významnými českými bankami, které jim poskytly investiční i provozní úvěry. Má tedy jak stabilitu v jedné části svého businessu, která umožňuje investovat do inovace, tak dostatečné zázemí pro financování.  A skutečný růstový potenciál.

Já věřím, že exportní potenciál ISOLINE je významný. Společnost je v mnohých ohledech unikátní a věřím, že z této unikátnosti bude těžit pro vstup na další trhy i při posílení pozice na trhu českém.

Věřím také, že trh s doplňky zdravé výživy poroste a stejně tak porostou i tržby ISOLINE, které již teď mají růstovou tendenci.

R24: Jak vidíte pozici ISOLINE na trhu vůči dalším konkurentům? V čem je podle Vás ISOLINE vůči nim jedinečná?

Významnou výhodou společnosti ISOLINE oproti konkurentům je už zmíněný fakt, že nápoje ISOLINE byly vyvinuty ve spolupráci s vrcholovými sportovci a obsahují jen zcela přírodní živiny a minerály, které díky speciálnímu uzávěru zachovávají svojí účinnost. Unikátní uzávěr je skutečnou konkurenční výhodou. Víte, že třeba vitamin C po zhruba 30 dnech v tekuté podobě v lahvi ztrácí svou účinnost? Lahvičky s nápoji, které jsou normálně prodávány jako zdravé, začínají ztrácet svou účinnost v momentě, kdy sjíždí z výrobní linky. To je fakt. Proti tomu ISOLINE nabízí něco, co unikátním způsobem vitamíny a minerály uchovává. Proto byli tak rychle schopni si vybudovat tak silnou distribuční síť. Nasazení managementu společnosti je obrovské a z té inovace plyne skutečný exportní potenciál.

R24: Dříve než ISOLINE byl na platformu Fundlift avizován vstup společnosti Rohlik.cz investment a.s., která stojí za službou Rohlik.cz. Jak to vypadá s touto emisí?

Na této emisi stále intenzivně pracujeme a bude již brzy! Konkrétní datum vystaveni budeme komunikovat všem, kteří tak dlouho trpělivě čekají. Děkujeme za to. Zachovejte nám, prosím, svou přízeň.

Newsletter