Apple dostihl výběr zisků. Wall Street čeká, co ECB

Americké akcie zahájily středeční obchodování růstem díky nadějím na řešení ukrajinské krize a příznivým údajům o vývoji ekonomiky Spojených států. Index S&P 500 dosáhl v rámci seance nového historického maxima, ze kterého se ale opět sesunul. Závěrem je -0,1 % na S&P 500, +0,1 % u DJIA a -0,6 % u Nasdaqu.

„Příměří“: Zlato na 2,5měsíčním dně, ropa se zvedá, koruna sílí

Hned z kraje obchodování propadly i o více jak 4 procenta akcie Apple. Samsung uvolnil dva chytré telefony s velkou obrazovkou a dle analytiků to bylo využito jako moment k výběru zisků na akciích Apple. Ten má příští týden uvolnit iPhone6.

U rekordních maxim obchodovaly akcie Netflix po dohodě s Warner Brothers na exklusívní nabídce televizní série Gotham. Nokia chystá dvě bezplatné aplikace map, aby se postavila konkurenci Google a Apple. Uvolní je do konce roku a mají fungovat bez internetového připojení. Japonský list Nikkei spekuluje o Vodafonu jako terči pro japonskou SoftBank. Ta svůj akviziční apetit na americkém trhu projevila už dříve. JPMorgan získala podporu v podobě nákupního doporučení od analytiků Nomury, opakem je zhoršení na „neutral“ u Bank of America. Akcie Toll Brothers rostly po zdvojnásobení kvartálního zisku. CVS Caremark se přejmenovala na CVS Health a končí s tabákovými produkty.

Ruský prezident Vladimir Putin vyzval ukrajinskou armádu i proruské separatisty, aby obě strany ukončily boje. Pachutí je ale postupná „úprava“ prohlášení, včetně intermezza, že Rusko přece není stranou konfliktu. Přesto vývoj zapůsobil na trhy kladně. Optimismus následně umocnil vysoký růst zakázek amerického průmyslu, ač ten nedosáhl na konsensus a tažen byl leteckými objednávkami.

Objednávky amerického průmyslu prudce rostou díky dopravě

Rekordní byl srpnový prodej nových osobních a užitkových automobilů na americkém trhu, dosáhl maxima za posledních 11 let, avšak s vydatnou podporou slev a pobídek. V čele růstu stojí automobilky Ford, Chrysler a Nissan.

Fakta: Jaká automobilka prodává v USA nejvíce?

Jak vyplynulo ze zveřejněné Béžové knihy Fedu, jsou to právě prodeje aut, které táhnou růst celé americké ekonomiky. Fed dále hovoří o zlepšení podmínek u bankovních úvěrů i lokálním nedostatku kvalifikované pracovní síly. Měnový výbor Fedu bude jednat 16.-17. září a Béžová kniha mu bude podkladem.

Fed: Americkou ekonomiku vedou prodeje aut, lepší se úvěry

Hlavní událostí čtvrtka, sledovanou trhy, bude rozhodnutí ECB o případném dalším uvolnění měnové politiky. V USA vyjdou srpnová data ADP o zaměstnanosti a pravidelné týdenní podpory v nezaměstnanosti.

Šéf Deutsche Bank krotí nadšení: ECB může střílet už jen slepými

Konečná stanice, vystupovat!

Newsletter