Dolar se drží v mírném zisku v dolarovém indexu i proti euru. Evropské i americké výnosy rostou. Měny regionu jsou ve ztrátě, jediná koruna dopoledne zpevnila. Kurz se krátce podíval pod support 25,90 za euro, poté ale zisky mírně zkorigoval.

Apple má zálusk na luxusní auta. Koupí McLaren?

AKTUALIZOVÁNO – Americká technologická společnost Apple jedná o možné koupi britského výrobce luxusních sportovních aut a majitele jednoho z týmů formule 1 McLaren Technology Group. Hodnota ztrátové automobilové skupiny by se mohla pohybovat v rozmezí od jedné miliardy do 1,5 miliardy liber. Na svých webových stránkách to napsal list Financial Times s odvoláním na informované zdroje.

Pro Apple by to byla největší akvizice od roku 2014. Tehdy koupila za tři miliardy dolarů koupila firmu Beats Electronics, která vyrábí hlavně sluchátka a reproduktory, od rappera Dr. Dre a Jimmy Iovina.

Apple již více než dva roky pracuje na samořídícím elektrickém voze. Podle tří zdrojů jednání začala před několika měsíci a Apple kromě plného převzetí McLarenu zvažuje i strategickou investici. Apple i McLaren zprávu odmítly komentovat.

Propojení s McLarenem, jehož odbornost sahá od automobilové techniky a palubní počítačové systémy po podvozkové materiály jako je karbon a hliník, by mohlo urychlit tajnůstkářský automobilový projekt Applu. Obě firmy ale odmítly informaci komentovat.

Apple již vyprodal úvodní zásoby iPhonů 7 Plus

 

Newsletter