Apple má zálusk na luxusní auta. Koupí McLaren?

AKTUALIZOVÁNO – Americká technologická společnost Apple jedná o možné koupi britského výrobce luxusních sportovních aut a majitele jednoho z týmů formule 1 McLaren Technology Group. Hodnota ztrátové automobilové skupiny by se mohla pohybovat v rozmezí od jedné miliardy do 1,5 miliardy liber. Na svých webových stránkách to napsal list Financial Times s odvoláním na informované zdroje.

Pro Apple by to byla největší akvizice od roku 2014. Tehdy koupila za tři miliardy dolarů koupila firmu Beats Electronics, která vyrábí hlavně sluchátka a reproduktory, od rappera Dr. Dre a Jimmy Iovina.

Apple již více než dva roky pracuje na samořídícím elektrickém voze. Podle tří zdrojů jednání začala před několika měsíci a Apple kromě plného převzetí McLarenu zvažuje i strategickou investici. Apple i McLaren zprávu odmítly komentovat.

Propojení s McLarenem, jehož odbornost sahá od automobilové techniky a palubní počítačové systémy po podvozkové materiály jako je karbon a hliník, by mohlo urychlit tajnůstkářský automobilový projekt Applu. Obě firmy ale odmítly informaci komentovat.

Apple již vyprodal úvodní zásoby iPhonů 7 Plus

 

Newsletter