Apple na novém rekordu. Wall Street vyhlíží slova šéfky Fedu

Americké akcie dnes uzavřely bez výrazných výkyvů. Zatímco minulý týden je posunul na nová maxima, dnes si vybírají oddechový čas před slovy šéfky Fedu Janet Yellenové, která zazní zítra. S&P 500 končí o neznatelných 0,03 % níž, DJIA o 0,13 % níž a Nasdaq se udržel v pozitivním teritoriu s plus 0,10 %.

Na trhy celkově opět doléhá nervozita, spojená s Řeckem. Řekové měli dnes do půlnoci dodat návrh reforem proti prodloužené finanční pomoci. Dle oficiálního stanoviska jej ale dokončují a termín nestíhají. Slibují dodání dokumentu v úterý. Zátěží byly také dále klesající ceny ropy, u lehké americké ropy WTI do blízkosti 49 dolarů za barel. Brent klesl pod 59 USD/barel.

Z jednotlivých titulů se zátěží pro index DJIA staly akcie Boeing, které ztratily přes dvě procenta po doporučení titul prodávat od analytiků Goldman Sachs. Podporou indexu Nasdaq se naopak staly akcie technologické ikony Apple, které dosáhly po růstu o 2,7 % nového historického maxima 133,00 dolarů za akcii. Apple v pondělí oznámil projekt výstavby dvou datových center v Irsku a Dánsku s celkovou investicí 1,9 miliardy dolarů.

Z amerických makrodat dnes vyšel předstihový index vývoje v americké ekonomice v podobě chicagského indexu národní aktivity (CFNAI), který ukázal na zlepšení a také údaj o prodejích starších domů v USA, které v lednu klesly o 4,9 % na anualizovaných (v přepočtu na celý rok) 4,82 milionu při analytiky a ekonomy očekávaném poklesu pouze o 1,8 % na anualizovaných 4,95 milionu.

Newsletter