Apple se omluvil, za kvalitou iPhonu si ale stojí. Akcie -4 %

Nereagovat na čtvrteční masáž médií o nedostatečné odolnosti nové verze chytrého telefonu Apple snad ani nemohl. iPhone 6, který oproti předchozí „pětkové“ verzi zeštíhlel, se podle kritiků může při nošení v kapse ohýbat. Firma včera reagovala vyjádřením, že takový typ poškození je při běžném používání „výjimečný“.

„Telefony iPhone 6 a iPhone 6 Plus splňují či překračují všechny naše vysoké standardy pro odolnost při každodenním používání v reálném životě,“ vyjádřil se mluvčí Apple. Používanými materiály jsou hliník, ocel a titan.

Škraloupy Applu

Serveru CNBC se firma snažila detailně vysvětlit způsob testování odolnosti telefonu a zároveň argumentovala tím, že do středy tohoto týdne pouze devět zákazníků kontaktovalo Apple ohledně ohnutí jejich přístroje.

Apple se zároveň omluvil za problémy s aktualizací operačního systému pro chytré telefony s tím, že připravuje novou verzi, která potíže vyřeší. Verzi iOS 8.0.1. firma stáhla poté, co si uživatelé nových telefonů iPhone řady 6 stěžovali, že tato aktualizace znemožňuje volání a používání technologie k zabezpečení telefonu pomocí otisku prstu. Firma dnes podle Reuters poskytla návod k odstranění aktualizace a nová verze iOS 8.0.2. má být k dispozici během několika dnů.

Akcie Applu včera pod tlakem problémů s operačním systémem a stížností na malou fyzickou odolnost nového telefonu ztratily bezmála 4 procenta, což snížilo tržní hodnotu firmy o zhruba 24 miliard dolarů. Titul se v závěru obchodoval pod 98 dolary.

Newsletter