Ashley Madison, RCI,… byznys se zárukou růstu akcií?

Sex a cokoliv s ním související přitahuje pozornost mladých i starých. Na americkém trhu se během posledních několika týdnů jasně ukázalo, jaké oblasti, resp. přímo společnosti, mající spojitost s erotikou či přímo sexem, lákají pozornost investorů.

Příkladem může být společnost Ashley Madison provozující online seznamovací síť určenou pro lidi, kteří již vztah sice mají, ale nechtějí se omezovat pouze na jednoho partnera. Vzhledem k rostoucí oblíbenosti této služby se v příštích týdnech připravuje její prvotní veřejná nabídka akcií. Druhým příkladem pak může být společnost RCI Hospitality Holdings, která spravuje síť kabaretů a strip clubů. Ta za první čtvrtletí letošního roku ohlásila rekordní úroveň tržeb, která byla tažena obzvláště rapidním nárůstem návštěvnosti v některých vybraných oblastech země.

Dle infromací serveru CNBC má sociální síť Ashley Madison celkem 36 milionů členů ze 46 zemí světa. Jen za minulý rok se jí podařilo vygenerovat příjmy o velikosti 115 milionů dolarů, což je v porovnání s rokem 2009 téměř čtyřnásobně vyšší číslo. Její korporátní matka společnost Avid Life, pod jejíž patronací blížící se IPO proběhne, hodlá dodatečné zdroje použít na expanzi do dalších koutů světa.

„Jsem v pořadí druhá největší placená seznamovací síť na světě a největší seznamka pro sezdané páry vůbec. Máme více jak 34 milionů registrovaných členů, rosteme dále a, ano, vydělává nám to,“ napsal serveru Fiscal Times viceprezident pro komunikaci společnosti Avid Life Media Paul C. Keable.

Společnost RCI, provozující síť pánských klubů, pak za první čtvrtletí dosáhla tržeb o velikosti 36,7 milionů dolarů. Firma si udržuje konzistentní ziskovost, ale výsledek za 1 Q 2015 byl pro ni dosavadním historickým maximem v porovnání s předloňskými 28,5 miliony a loňskými 29,1 miliony dolarů. „Některé kluby ohlásily mnohem vyšší tržby než jiné. To se týká především oblastí kolem měst jako je Dallas a Fort Worth,“ píše v oficiální zprávě výkonný ředitel společnosti Eric Langan. Vyšší tržby byly dle něj podpořeny například špatným počasím, které pány přímo vybízelo k posezení v jejich klubech. Akcie RCI si tak od začátku roku připsaly k dobru už 9 %.

Newsletter