Asijské trhy zahájily týden růstem

AKTUALIZOVÁNO Asijské trhy udržely pozitivní start do nového obchodního týdne a pomalu se zotavují z výrazného propadu, který je postihl od počátku letošního roku. Oživení na trzích podkopal obnovený pokles cen ropy.

.​Japonský Nikkei navýšil výrazné páteční zisky, kdy rostl o více než šest procent, a dnes zpevnil o 0,90 procenta. Dařilo se také čínským akciím, index Shanghai Composite přidal 0,78 procenta.

Hongkongský index Hang Seng rostl ještě výrazněji, a to o 1,35 procenta. Australský ASX 200 přidal 1,84 procenta, energetický sektor zaznamenal zisk 3,50 procenta.

Asijské trhy reagovaly na ceny ropy, které minulý týden zastavily téměř 17procentní pokles. Analytici si ale stále nejsou jistí, jakým směrem se asijské trhy, které od začátku roku výrazně oslabily, dál vydají.  

V pátek ceny ropy stouply téměř o deset procent. „Lidé po prudkém růstu vybírají zisky,“ uvedl analytik Daniel Ang ze společnosti Phillip Futures. Upozornil rovněž, že trh se nadále potýká s nadbytečnými dodávkami ropy. 

Newsletter