Euro navyšuje zisky proti dolaru a překonalo hranici 1,1800 EURUSD. Posilují i procyklické měny. Měny regionu drží ztráty, jediná koruna je smazala na úroveň otevírací ceny kolem 25,65 za euro.

Bank of America: Pravá rally akcií teprve začne

I přesto, že se americké akcie nachází poblíž svých historických maxim, ta práva rally by měla teprve přijít. Alespoň tak naznačuje vývoj příštích dvanácti měsíců speciální indikátor americké společnosti Bank of America.

Banka svou predikci staví na indikátoru Sell Side, který sama vytváří. Tento ukazatel měří „býčí“ náladu analytiků napříč celou Wall Street, přičemž z historických pozorování platí, že jakmile index klesá, trhy si během příštích dvanácti měsíců prochází poměrně intenzivní rally. Aktuálně se indikátor nachází na nejnižších úrovních od roku 2013.

„Z historie víme, že jakmile ukazatel padá, celkové výnosy dalších dvanácti měsíců jsou pozitivní. Toto pozorování se nám potvrdilo ve všech registrovaných případech, přičemž medián zhodnocení se pohybuje kolem +27 % „ přepisuje agentura Bloomberg slova predikce Bank of America. „I přesto, že se investiční nálada zlepšila, a to především ve srovnání s rokem 2012, současný sentiment se stále nachází nejen pod úrovněmi minulého léta, ale rovněž pod hodnotami z března 2009.“

Pravdou je, že dlouhodobějšímu výhledu stojí v cestě hned několik překážek. Jde především o smíšené fundamenty americké ekonomiky, které se projevují především zvýšenou nejistotou ohledně navyšování hlavních úrokových sazeb. Do toho pak vstupuje i probíhající boj o křeslo amerického prezidenta. Sledovaný indikátor je tak pro Bank of America pouze jednou z proměnných, jejichž role je součástí nastavení cílových hodnot pro rok 2016. Potvrzuje to například predikce indexu S&P 500, kde banka očekává o zhruba 8 % nižší hodnoty, kterých by mělo být dosaženo koncem prosince.

 

Newsletter