Dolar pozvolna smazal ranní zisky v dolarovém indexu i proti euru, kde se opět dostáváme nad 1,1900 EURUSD. Měny regionu mírně sílí s výjimkou koruny, která se drží těsně pod 26,10 za euro.

Bank of America si výsledky podala analytiky a akcie rostou

AKTUALIZOVÁNO: Americká banka Bank of America, jedna z ikon Wall Street, svými výsledky za třetí čtvrtletí roku jak čistým ziskem, tak i tržbami pohodlně předčila čísla, která si troufli očekávat analytici. Akcie na to v předobchodní fázi amerického obchodování reagují růstem až v blízkosti dvou procent.

Bank of America ve třetím kvartále vydělala čistých 41 centů na akcii na tržbách 21,64 miliardy dolarů. Středový odhad analytiků zněl: 34 centů a 20,96 miliardy dolarů. Celkový zisk 4,96 miliardy dolarů znamená meziroční nárůst o 7,3 procenta.

Bank of America poprvé zveřejňuje výsledky po opuštění účetní metody dle FAS 91, která znamenala výraznější volatilitu úrokového výnosu. Ve druhém čtvrtletí metoda vedla k negativnímu přehodnocení o celou miliardu dolarů.

Šéf banky Brian Moynihan v předchozích čtvrtletí nastavil úspory nákladů, které měly bance pomoci v období nízkých až záporných úroků a kroky se dle výsledků vyplácejí. Výdaje banky klesly o 3,3 procenta na 13,48 miliardy dolarů. Moynihan v červenci slíbil, že banka do roku 2018 sníží roční náklady o pět miliard dolarů z loňských zhruba 58 miliard dolarů. „Dosáhli jsme silný výsledek a klíčový zůstává náš vztah se zákazníky, klienty,“ řekl Moynihan.

Příjmy z operací s fixním úrokem vylétly o bezmála dvě pětiny na 2,77 miliardy dolarů při odhadu analytiků jen 2,2 miliardy dolarů. Příjmy z obchodování akcií naopak o 17 procent klesly, pod jednu miliardu dolarů. Odhadem analytiků bylo 1,2 miliardy dolarů.

Výsledky Bank of America potvrzují páteční start výsledků velkých amerických bank, které načala JPMorgan. Tři přední americké banky, které již zveřejnily výsledky hospodaření, překonaly očekávání analytiků u zisku i příjmů, stejně jako Bank of America. Jejich zisk však klesl. Bance JPMorgan Chase & Co. o 7,6 procenta, Citigroup o 10,5 procenta a Wells Fargo o 3,7 procenta. V úterý následují výsledky Goldman Sachs, ve středu pak Morgan Stanley.

Newsletter