Bankovní pohroma zažehnána? Těžit ze situace mohou kryptoměny

Zdroj: Depositphotos

Situace na amerických trzích se uklidnila. Sázka na to, že je bankovní pohroma zcela zažehnána, by však mohla být riskantní. V bankovních skříních mohou čekat další kostlivci, o kterých zatím nevíme. Fed by měl z makro pohledu úroky dál navýšit, vezme ale v potaz i otázku finanční stability. Kryptoměny by ze současné situace mohly jedině těžit. To a mnohem více zaznělo v debatě mezi šéfredaktorem Roklen24 Janem Berkou a expertem na kryptoměny a CTO společnosti Altlift Jakubem Jedlinským.

V debatě, kterou moderoval šéfredaktor Kryptonovinky (SK/CZ) a autor YouTube kanálu Zaujalo ma Krypto & FinTech Martin Gregor, také padlo, že by současné dění kolem amerických bank mohlo mít protiinflační dopad. Banky by mohly zásadně zpřísnit podmínky úvěrování, což by ještě víc zpomalilo příliv peněz do ekonomiky. Firmy si během pandemie vytvořily zásoby, které však postupně dochází. Jakmile dojdou, mohlo by to znamenat silnou vlnu propouštění. Případ silné recese by pak pravděpodobně skončil rychlým a silným měnověpolitickým obratem. Celý záznam debaty najdete na YouTube kanálu Zaujalo ma Krypto & FinTech.

Zdroj: YouTube Zaujalo ma Krypto & FinTech

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter