Bezpečný přístav na cestě za horizont vlastních možností. I to je xPORT

Univerzitní podnikatelský akcelerátor Vysoké školy ekonomické (VŠE) nabízí startupům inspirativní prostory, místo v open space nebo ve vlastní kanceláři. Zázemí zde našla také milovnice sýrů Alex nebo společnost Amio.io. Ve video rozhovoru pro Roklen24 prozrazují, proč si vybrali právě xPORT.

Jak dlouho jste v inkubačním programu xPORTu?

Alex (Alexýr): Do inkubačního programu xPORT jsem se přihlásila v létě a krátce na to se mi podařilo získat velké odběratele, jako je Sklizeno a Rohlík.cz.

Jakou částku se Vám podařilo vybrat na Hithitu?

Alex (Alexýr): Na Hithitu se mi podařilo vybrat téměř 350 tisíc korun za 45 dní. Tato částka mi velmi pomohla při rozjezdu mého projektu.

Firmu Alexýr založila milovnice sýrů Alexandra Šulcová. Protože je také milovnicí zvířat, rozhodla se vyrábět sýry jen z rostlinných surovin. První obchodní partnery startup získal právě díky zapojení do programu podnikatelského inkubátoru xPORT Vysoké školy ekonomické.

 

Na konci srpna do inkubačního programu xPORT Business Accelerator VŠE naskočil startup Amio. Matouš, Honza a Karel jsou tři vývojáři, kteří se rozhodli usnadnit práci jiným vývojářům a dostat se přes ně do velkých firem. 

Čím se Vaše společnost zabývá?

Matouš Kučera (spoluzakladatel Amio.io): Zabýváme se komunikací firem se zákazníky. Je spousta nových platforem jako je Facebook Messenger, WhatsApp. Apple přišel se svojí platformou a my jí umožňujeme na těchto platformách fungovat a automaticky odpovídat svým zákazníkům.

Proč jste si vybrali xPORT?

Matouš Kučera (spoluzakladatel Amio.io): Hodně jsme přemýšleli o tom, jestli vůbec nejít někam do kanceláře, anebo do akcelerátoru jako je xPORT. Rozhodli jsme se nakonec pro xPORT. Důvod je ten, že zde jednak potkávám lidi, kteří mají podobné problémy, zakládají firmy a můžeme je řešit spolu s nimi. Spousta mentorů si prošla stejným, čím si procházíme my. Není to tak, že by úplně vařili z vody, ale ví, kde nám pomoci a jak nás posunout dál.

xPORT VŠE vznikl 27. ledna 2015. Nápad založit inkubátor vznikl ve chvíli, kdy první studenti, kteří pomáhali zakládat kompetenční centra FIS VŠE pro spolupráci s praxí, dopisovali svoje závěrečné práce a začali uvažovat, jak své projekty dostat do světa. xPORTem prošlo víc než 80 startupů včetně dnes již fungujících B2B firem jako Sens Foods, LS Interactive, Hugport, Techambition nebo Amio.

Newsletter