Bitcoin pokořil 1400 dolarů. Pomohli mu Japonci i velcí investoři

Bitcoin pokořil další zlomovou hranici. Díky včerejšímu více jak 5% růstu si připsal nový rekord na 1422,22 dolarech, který byl dnes posunut na 1430,31 dolarů. Co stálo za tímto posunem? Odpověď hledejte například v Zemi vycházejícího slunce.

Podle Alexe Sunnarborga, analytika z CoinDesk, se včerejší „spike“ dá přisoudit celosvětovému nárůstu objemu obchodovaných bitcoinů, přičemž lídrem bylo Japonsko, konkrétně japonská burza bitFlyer. Za posledních 24 hodin se Země vycházejícího slunce podílela na celkovém volume z více jak 52 %, hned v závěsu pak byli dolaroví obchodníci s více než 28 %.

„Nejsilnějším motorem aktuálního vývoje jsou institucionální investoři, kteří se začínají čím dál tím více zajímat o oblast kryptoměn,“ řekl pro server CNBC Brian Kelly, zakladatel společnosti Brian Kelly Capital, který před nedávnem založil fond zaměřující se právě na digitální aktiva. „Podle mě nepůjde čistě o zdroje určené ke spekulaci, jsou to reálné peníze, které v digitálním sektoru zůstanou a budou se podílet na formování jeho dalšího vývoje,“ dodal.

Bitcoin na cestě k rekordu? Nová naděje pro první BTC fond ožívá

Kelly zároveň podotkl, že jeho komentář vychází z konverzací, které v poslední době vedl především s institucionálními investory a dalšímu subjekty, které prý zvažují investice do bitcoinu. Z jejich rozhovorů zároveň vyplynulo, že obava z rozdělení kryptoměny na dvě (tzv. fork) postupně opadá, což rovněž pozitivně působí na její cenu.

 A nejde pouze o bitcoin, zájem je prý i o ethereum, které se stejně tak pohybuje poblíž svých historických maxim. Pokud chcete nakoupit jiné digitální měny, obvykle tak musíte učinit prostřednictvím bitcoinu, proto také roste jeho cena, vysvětlil Kelly.

Odvážná sázka: Bitcoin za 500 tisíc dolarů do roku 2030

Aktuálně se BTC, dle dat serveru CoinDesk, obchoduje kolem 1425 dolarů za kus. Dosavadní rekord a zároveň high dnešního dne byl posunut na 1430,31 dolarů.

 

Newsletter