Bitcoin za 100 000 dolarů v roce 2021? Nic není nemožné

Bitcoin by mohl do února 2021 překročit hranici 100 000 dolarů, uvedl harvardský akademik, který také oznámil, že BTC je první digitální měnou chovající se podle Mooreova zákona.

Moorův zákon říká, že „počet tranzistorů, které mohou být umístěny na integrovaný obvod, se při zachování stejné ceny zhruba každých 18 měsíců zdvojnásobí“. Takovýto růst se nazývá exponenciální. Sám Moore však později poznamenal, že toto pravidlo nemůže pochopitelně fungovat donekonečna. „Povaha exponenciál je taková, že je tlačíme mimo limity a následně nastane pohroma,“ zní jeho slova.

Odvážná sázka: Bitcoin za 500 tisíc dolarů do roku 2030

Investor Dennis Porto v komentářích pro Business Insider uvedl, že poté, co důkladně zanalyzoval chování bitcoinu, zjistil, že je první měnou chovající se podle zákona digitálních technologií.

 „Mooreův zákon se konkrétně vztahuje na počet tranzistorů v obvodu, ale může být použit na jakoukoli digitální technologii,“ napsal Porto. „Jakákoli technologie narůstající exponenciálně má čas zdvojnásobení.“

Pohyb směrem k 3 500 dolarům za jeden bitcoin, který se uskutečnil na začátku srpna, se podobá tempu růstu zaznamenanému hrstkou altcoinů, které aktivovaly SegWit dříve v tomto roce. Mezi nimi je například i litecoin. V současnosti se hodnota jednoho bitcoinu pohybuje nad 4 300 USD, přičemž ještě nedávno se pohybovala nad 4 500 USD.

Porto tvrdí, že se cena bitcoinu de facto zdvojnásobila za každých osm měsíců od svého počátku. „To přináší jedinečnou příležitost investorům,“ dodal. Tato skutečnost byla velmi dobře přijata v mediálních kruzích.

Množství známých komentátorů přidalo svůj názor na odhad, kolik bude stát jeden bitcoin za pět nebo deset let. Jedním z těch odvážnějších odhadů je částka 100 000 dolarů, na kterou se prý bitcoin vyšplhá v roce 2021. V současnosti je vyhlížena další, zatím dosud nepokořená hranice 5 000 dolarů.

Japonsko: Země vycházejícího slunce a bitcoinových dluhopisů

Newsletter