Asijské obchodování přineslo mírné tlaky na silnější dolar. Dolarový index se obchoduje těsně pod hranicí 90,5 bodů, euro proti dolaru kolem úrovně 1,2130 EURUUSD. Měny regionu vykazují tlaky na oslabení. Koruna by v případě jejich pokračování mohla během dne atakovat 26,20 za euro.

Bloomberg, NYT, WSJ, teď Reuters. Kdo další si v Číně neškrtne?

Agentura Reuters se stala nejnovějším přírůstkem na blacklistu čínských úřadů. Tak, jak už nějakou dobu Bloomberg, New York Times nebo Wall Street Journal, ode dneška nejsou v zemi dostupné webové stránky této zpravodajské agentury. Čínský úřad CAC, který vláda pověřila správou internetu v zemi, podle agentury na její písemnou žádost o vysvětlení zatím nereagoval.

„V minulosti jsme čelili v Číně částečným problémům s cenzurou. Teď ale poprvé jsou zcela nedostupné naše stránky v angličtině i čínštině,“ uvedla agentura Reuters. Potvrzují to data Great Fire. „Celosvětově usilujeme o férovou žurnalistiku a zprávy o Číně mají pro naše zákazníky velký význam. Věříme, že dojde k brzkému obnovení provozu,“ dodala agentura.

Great Fire, který na sebe v Číně bere roli zrcadla některých stránek v zájmu obejití zásahů cenzury, se sám stal terčem DDoS útoků. Firma přiznala 2,6 miliardy požadavků za hodinu a veřejně požádala o pomoc.

Zdroj útoku nebyl zatím odhalen. Přišel ale pouhý den poté, co již v zemi „zabanovaný“ Wall Street Journal vydal zprávu popisující, jak cloudové systémy Great Fire dokáží obejít čínsku cenzuru. No, netrvalo to dlouho…

Newsletter