Bloomberg, NYT, WSJ, teď Reuters. Kdo další si v Číně neškrtne?

Agentura Reuters se stala nejnovějším přírůstkem na blacklistu čínských úřadů. Tak, jak už nějakou dobu Bloomberg, New York Times nebo Wall Street Journal, ode dneška nejsou v zemi dostupné webové stránky této zpravodajské agentury. Čínský úřad CAC, který vláda pověřila správou internetu v zemi, podle agentury na její písemnou žádost o vysvětlení zatím nereagoval.

„V minulosti jsme čelili v Číně částečným problémům s cenzurou. Teď ale poprvé jsou zcela nedostupné naše stránky v angličtině i čínštině,“ uvedla agentura Reuters. Potvrzují to data Great Fire. „Celosvětově usilujeme o férovou žurnalistiku a zprávy o Číně mají pro naše zákazníky velký význam. Věříme, že dojde k brzkému obnovení provozu,“ dodala agentura.

Great Fire, který na sebe v Číně bere roli zrcadla některých stránek v zájmu obejití zásahů cenzury, se sám stal terčem DDoS útoků. Firma přiznala 2,6 miliardy požadavků za hodinu a veřejně požádala o pomoc.

Zdroj útoku nebyl zatím odhalen. Přišel ale pouhý den poté, co již v zemi „zabanovaný“ Wall Street Journal vydal zprávu popisující, jak cloudové systémy Great Fire dokáží obejít čínsku cenzuru. No, netrvalo to dlouho…

Newsletter