Podcast: Boj proti Alzheimerovi. Je už vítězství na obzoru?

Už to vypadalo jako prohraná válka. Farmaceutické firmy utratily za poslední dvě dekády 600 miliard dolarů na boj proti Alzheimerovi, ale choroba má nad námi stále navrch. Spousta z nich navíc tento boj odpískala. Společnost Alzheon, za kterou stojí český neurolog Martin Tolar, ale stále zůstává ve hře. A je dost možná na dobré cestě. Se svým lékem ALZ-801 už úspěšně prošla dvěma fázemi schvalování americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv. Když vše dobře půjde, bude lék k dispozici v roce 2023.

Martin Tolar se v rozhovoru s Václavem Pavlečkou vrací i ke své „americké“ zkušenosti. Nedlouho po revoluci totiž vycestoval na zkušenou do USA. Získal díky tomu cenné zkušenosti a doporučuje takový výjezd všem mladým lidem. Poslechněte si podcast.

SWCSummit podcasty budou vycházet pravidelně po celý rok. Těšit se můžete na hosty jako Tosca Musk, sestra Elona Muska, Marvin Liao z 500Startups, Tania le Moigne, zakladatelky české pobočky GOOGLE, Káťa Vacková z LOONO, která zachraňuje životy bojem s rakovinou, Jana Řežába z TimeisLtd. a mnohých dalších!

Roklen24 je mediálním partnerem letošního Startup World Cup & Summitu a za vytvoření podcastu děkujeme nahrávacímu studiu PODCASTROOM. Zvědavé dotazy pokládal Václav Pavlečka, CEO fondu Air Ventures a zároveň co-founder akce Startup World Cup & Summit.

Newsletter