Boom smartphonů. Do roku 2020 se očekává až 50% nárůst

Mobilní zařízení v uplynulých letech stále více nahrazují počítače na pozici nejdůležitějšího osobního zařízení jak pro práci, tak pro zábavu. Dle nové studie IHS Markit se do 4 let trh se smartphony nafoukne až o 50 %. V roce 2016 bylo celosvětově používány 4 miliardy zařízení. Do čtyř let IHS očekává nárůst až na 6 miliard zařízení, která by měla na trhu vygenerovat tržby až 355 miliard dolarů.

Smartphony a tablety v současnosti představují 60 % využívaných chytrých zařízení, což je raketové navýšení oproti roku 2008, kde tyto dvě platformy představovaly jen 17 % odvětví. „Na trhu je stále mnoho příležitostí pro nové aplikace a mobilní platby. Hráčem číslo jedna na trhu je stále Asie, která se podílí více než 50 % na tržbách z mobilních aplikací,“ uvedl IHS Markit ve své zprávě.

Hlavní dvě služby, které porostou, jsou mobilní platby a textová komunikace. Počet zařízení, která budou schopna využít přímé platby, by se měl zvýšit z 2,7 miliard na 5 miliard zařízení k roku 2020. „Právě integrace mezi zařízeními, aplikacemi a dalšími mobilními službami bude klíčovým aspektem pro vývojáře a investory, pokud se chtějí svézt na současné vlně růstu,“ dodali analytici z IHS.

Kontrast a ohýbání. Podlehne Apple technologii OLED?

Na špičce trhu se smartphony je stále Apple a Samsung. Od obou gigantů se v letošním roce opět očekává vydání nových vlajkových lodí, které by opět mohly zahýbat trhem. V oblasti textové komunikace je na přední pozici WhatsApp, který by, dle odhadu, měl k roku 2020 mít již 7,5 miliard registrovaných uživatelů, což by představovalo také 50% zvýšení oproti současným 5 miliardám.

Telefonní chůze jako další fáze lidské evoluce?

Newsletter