Krátké korunové sazby klesly. Koruna oslabila nad 25,40 za euro a nad 23,40 za dolar. Dolar proti euru zpevnil pod 1,0850. Americká výnosová křivky se napřimuje.

Brexit těší Hong Kong. Významně zlevňuje luxus

Britská značka Burberry zlevňuje svoje luxusní kabelky v Hong Kongu i na pevnině, a to až o 20 procent. Zlevnění předmětů luxusní spotřeby je důsledkem oslabení libry, ke kterému došlo po oznámení výsledku referenda o vystoupení Velké Británie z Evropské unie, ale také firemní strategie, píše BusinessInsider.

Ceny ikonických kabelek Burberry byly minulý týden sníženy průměrně o 10 až 15 procent. Nižší cena kabelek se týká i vybraných kousků z podzimní kolekce, prozrazuje zaměstnanec společnosti Burberry listu The Post. Další ze zaměstnanců dodává, že momentální nižší ceny kabelek v Hongkongu či Shenzenu jsou očekávatelným krokem vedoucím k nastavení jednotné ceny zboží Burberry v různých zemí. Jako příčinu příznivějších pořizovacích cen uvádí zmíněné oslabení britské libry.

Aaron Fischer nepovažuje momentální nižší ceny kabelek Burberry za překvapivé. Dokonce očekává, že ve svých hongkongských pobočkách budou zlevňovat i další luxusní značky, a to nejen ty britské. Nicméně se zdá, že tato cenová korekce zásadně nezvýší poptávku po kabelkách Burberry. Na rozdíl od případu z loňského března, kdy v důsledku oslabení eura snižovala ceny ve svých outletových pobočkách v Hongkongu luxusní francouzská značka Chanel. 

Další britské značky jako Alexander McQueen, Mulberry, Vivienne Westwood nicméně zatím k podobnému snížení cen v Hongkongu nepřistoupily. Čas na výlet do Hong Kongu za účelem výhodných nákupů tedy pravděpodobně ještě nenastal.

Newsletter