Evropské PMI indexy průmyslu a služeb klesly, dokonce více než trh očekával. Euro je i přesto v zisku, což je dáno především oslabujícím dolarem. Risk-on nálada na trzích podporuje rizikové měny, včetně koruny. Kurz zpevňuje směrem k 25,30 za euro.

Brexit? Wall Street ve slušném plusu

Strach z možného odchodu Spojeného království z Evropské unie jako by pominul, a to ještě hlasování ani neskončilo. Americké akcie se tak s těmi evropskými svezly na vlně klidu, která trhy zaplavuje již několikátý den.

V návaznosti na to index S&P 500 vzrostl o +1,34 % až na 2113,3 bodů. Dow Jones si připsal +1,29 %, což odpovídá 18 011,1 bodům. Technologický Nasdaq poskočil o +1,59 % až na 4910 bodů. Z jednotlivých sektorů se nejvíce dařilo financím. Jeden z nejlepších výkonů byl pozorován například u banky Goldman Sachs (+3 %). Nedařilo se naopak utilitám.

Dnes rovněž na newyorské burze proběhl debut softwarové společnosti Twilio. Její IPO bylo úspěšné, jelikož si její akcie připsaly 90 %. Dodatečné zdroje budou použity k náboru nových zaměstnanců a nákupu jiných firem.

Během dne rovněž rostla i ropa. Brent je výše o +1,96 % až na 50,89 USD/barel,  WTI si připsala +1,89 %, což odpovídá 50,06 dolarům za barel.

Z dat byl zveřejněn Chicago Fed indexu národní aktivity, který skončil propadem o -0,51 bodů. Následoval index PMI průmyslu. Ten v červnu reportoval 51,4 bodů. Červnové prodeje nových domů skončily rovněž poklesem o -6 %. Výčet uzavírá předstihová indikátor, která skončil na -0,2 %.

Dolaru se naopak nedařilo. Euro ho dnes převálcovala až k 1,138 EURUSD.

Newsletter