Britové jdou s dobou. Každý čtvrtý ví, co je open banking

Téměř každý čtvrtý britský spotřebitel zná open banking. Ještě před pár měsíci však toto spojení znal méně než jeden z deseti, říká nový průzkum aplikace Yolt. A co si z nově získaných znalostí Britové odnesli?

Průzkum prováděný Yolt, což je peněžní aplikace zaštítěná bankou ING, odhalil, že 22 % (tedy téměř jedna čtvrtina) veřejnosti ví, co open banking ve skutečnosti je. Toto číslo představuje významný nárůst vůči průzkumu prováděnému v říjnu loňského roku, při kterém byla veřejnosti položena naprosto identická otázka, ale odpověď na ni znalo jen 8 %. Ve studii aplikace Yolt bylo zjištěno, že pouze 39 % spotřebitelů nemá absolutně žádnou představu o významu pojmu open banking, naopak 30 % vědělo, že se pojem týká online nebo mobilního bankovnictví, přesněji to ale specifikovat nedokázali.   

Leon Muis, provozní ředitel aplikace Yolt, uvedl:

 „Jen měsíc poté, co byl zahájen proces open bankingu, čísla ukazují, že roste porozumění spotřebitelů, co tyto reformy vlastně přináší, a to je opravdu skvělé. Pokud jsme se dokázali během pár měsíců posunout z 8 % na 22 %, dokazuje to, že spotřebitelé jsou otevření možnostem, které open banking přináší.“

Další poznatky z průzkumu:

  • Každý pátý (20 %) uvedl, že možnost mít všechny své bankovní účty na jednom místě je klíčovým benefitem open bankingu.
  • U žen bylo procento o něco nižší, přesněji 16 %, ačkoli 51 % z nich uvedlo, že jsou „finančními ředitelkami“ v domácnosti. U mužů je toto číslo o něco vyšší, open banking zná přesněji 28 % z nich.
  • Celkem 20 % spotřebitelů by zvažovalo využívání open bankingu, pokud by jim touto cestou byly nabídnuty služby a produkty šité přímo jejich potřebám. U Londýňanů je to 28 %, u mileniálů dokonce přes 30 %.

Leon Muis dodal:

 „Open banking ušel pořádný kus cesty ve velmi krátkém časovém úseku. A jak proces postupuje dál a více zákazníků se začíná zapojovat, budou mít uživatelé přístup ke skutečně personalizovaným produktům a službám. S platformou, která umožňuje mít různé účty a produkty na jednom místě, můžete přehledně spravovat své finance. Aplikace Yolt je příkladem toho, jak open banking může fungovat v praxi.

Newsletter