Dolar zpevnil pro 1,0850 za euro. Evropské výnosy rostu, americké klesají. Koruna se obchoduje v pásmu 25,30-25,35 za euro.

Britské malé a střední podniky v problémech

Více než polovina, přesně 55 procent, britských malých a středně velkých podniků (MSP) není schopna získat potřebné financování pro vlastní rozvoj, ukázal průzkum společnosti Liberis. Jaké jsou největší překážky?

V průzkumu, ve kterém bylo společností Liberis dotazováno 200 malých a středních podniků, se ukázalo, že největší překážkou pro zisk financí je nedostatečná informovanost a porozumění možností financování. Šetření také odhalilo, že celých 62 procent MSP potřebuje financování pro vlastní růst a expanzi, ačkoli 57 procent si nebylo jistých, od kterého poskytovatele tyto finance získat. Dohromady 53 procent pak ani nevědělo, o jakou přesnou částku chtějí poskytovatele vlastně žádat.

Pětina podniků dále uvedla, že potřebuje finance k udržení obvyklého provozu, zatímco pět procent sdělilo, že financování nutně potřebovalo k přežití prvního roku podnikání. Jeden z deseti podniků pak zvažuje v následujících dvou letech crowdfunding jako nástroj pro získání financí.

 

 

Rob Straathof, výkonný ředitel společnosti Liberis, uvedl, že jedině urgentní zásah a spolupráce může zabránit tomu, aby nedostatek financování pro MSP jakkoliv negativně poznamenal britskou ekonomiku.

„Bez dostatečné podpory a vzdělávání v oblasti financí budou ambice britských podnikatelů silně ohroženy. Pokud ale mezi podnikateli zajistíme správné finanční pochopení, můžeme upevnit jejich živobytí a stejně tak můžeme následovat i jejich rychle se rozvíjející se ambice,“ dodal.

 

Newsletter