Bublina před výsledky Groupon (-18 %) hlasitě praskla. Disney překvapil

Notná rána se musela ozvat na americkém akciovém trhu Nasdaq při zveřejnění kvartálních výsledků Groupon. Před nimi totiž akcie nabuzeně rostly, skutečná čísla a výhled je ale teď seslaly tvrdě dolů.

Více než 18 procent odepisují akcie Groupon v prodlouženém americkém obchodování v reakci na zisk na akcii na úrovni jednoho centu v souladu s odhady analytiků dle Reuters, ale při zaostání tržeb úrovní 752 milionů dolarů proti konsensu 762 milionů dolarů. Od počátku týdne, nabuzeny na výsledky, přitom akcie před jejich zveřejněním posílily o 14 procent.

Rozčarováním je zhoršení celoročního výhledu zisku prodejce slevových kupónů kvůli nákladům na marketing při transformaci firmy. Podle finančního ředitele Jasona Childa se Groupon rozhodl podržet marketingové výdaje přes špatná čísla, protože vidí zlepšování výsledků s koncem druhého čtvrtletí a v průběhu července.

Firma nyní očekává zisk před zdaněním a odpisy (EBITDA) nad 270 miliony dolarů, v květnu jej přitom zvedla nad 300 milionů dolarů.

Svým kvartálním výsledkem na rozdíl od rozčarování na akciích Groupon potěšil Walt Disney. Zábavní gigant přišel na trh se ziskem na akcii za druhé čtvrtletí na úrovni 1,28 dolarů při tržbách 12,47 miliardy dolarů, což je jasně nad tržním očekáváním dle Reuters 1,17 USD a 12,16 miliardy dolarů. Akcie v reakci v prodlouženém obchodování rostly, zisk ale postupně vyprchal.

Výsledku pomohlo filmové studio i divize spotřebitelských produktů. Pro celkový čistý zisk čísla znamenají meziroční růst o 22 procent na 2,2 miliardy dolarů, tržby poskočily z 11,58 miliardy dolarů před rokem.

Newsletter