Dolar se po včerejším zpevnění proti euru obchoduje pod 1,0200 EURUSD. Zapůsobila situace v Číně. Procyklické měny zůstávají pod výprodejním tlakem. Z měn regionu oslabuje koruna nad 24,45 za euro.

Buffett v slzách? Asi ne, i tak ale na IBM přichází o stovky milionů

Dvacet po sobě jdoucích čtvrtletí klesajících tržeb v meziročním srovnání. Tím se může „pyšnit“ americká společnost IBM. Kdo trpí nejvíce? Akcionáři, v čele se samotným Warrenem Buffettem, jehož Berkshire Hathaway je většinovým vlastníkem.

Akcie IBM v premarketu výrazně klesala. Dělo se tak po včerejších výsledcích hospodaření, které u tržeb ukázaly 18,16 miliardy dolarů za první čtvrtletí 2017, tedy celkově dvacátý kvartální propad v kuse v meziročním srovnání. Vzhledem k propadu o 8 dolarů na akcii v dnešním premarketu Buffett dle serveru CNBC přichází o zhruba 650 milionů dolarů, uvažujeme-li poslední regulatorní report o expozici Berkshire Hathaway na IBM dosahující 81,2 milionu akcií (8,6 % ze všech emitovaných).

Na druhou stranu, pokud se zaměříme na ostatní ukazatele, známá IT firma trhy překvapila například ziskem na akcii, který za první tři měsíce roku 2017 dosáhl 2,38 dolaru při predikci na 2,35 dolarech.

„Portfolio ještě poroste,“ řekl v rozhovortu pro server CNBC CFO IBM Martin Schroeter. „Jsem přesvědčen, že IBM ještě poroste. Dáváme si načas, abychom zjistili, že jsme opravdu investovali správně,“ dodal na adresu transformace společnosti směrem k novým oblastem, jako jsou cloudové služby či umělá inteligence.

Zda se Schroeterova slova vyplní, uvidíme záhy. Titul si po otevření Wall Street zatím připisuje ztráty o cca 5 %.

Newsletter