Na devizových trzích je patrní rizikově averzní nálada projevující se v silnějším dolaru. Ten proti euru testuje hranici 1,1700 EURUSD. Risk-off sentiment oslabuje měny regionu. Koruna se posunula k úrovni 25,40 za euro.

Buffett zvyšuje investice do ropného průmyslu

Buffettova Berkshire Hathaway zveřejnila novou investici do společnosti provozující ropovody Kinder Morgan. Posiluje tak svou „sázku“ na ropný průmysl v situaci, kdy se ceny černého zlata pohybují poblíž dvanáctiletých minim. Berkshire Hathaway vlastnila na konci roku podle americké komise pro cenné papíry SEC asi 26,53 milionu akcií společnosti Kinder Morgan v hodnotě zhruba 395,9 milionů dolarů. Berkshire Hathaway také zvyšuje svůj podíl v ropném zpracovateli Phillips 66.

 

Po dni volna posílila Wall Street, dolaru dodala sílu zlomová dohoda o ropě

Posted by Roklen24 on Tuesday, 16 February 2016

 

Akcie Kinder Morgan klesly od dubna v kontextu pádu cen ropy přibližně o dvě třetiny. Společnost musela snížit kapitálové výdaje a v prosinci také poprvé krátila dividendu. Není úplně jasné, zda za investicí do Kinder Morgan stojí přímo Buffett nebo jeden z jeho zástupců Todd Combs a Ted Weschler. Menší investice tohoto druhu však většinou nejsou Buffettovy. To, kdo za investicí přímo stojí, není podstatné. Investoři často vnímají takováto zveřejnění jako signál o tom, kde Buffett a jeho portfolio manažeři vidí hodnotu. „Kinder Morgan má mnoho kvalit, které Buffett do svých investic hledá, včetně stabilních zpoplatněných aktiv, který generují značné množství cash flow,“ uvedla analytička Morningstar Peggy Connerty. V kontextu snahy o vylepšení rozvahy v období cenového poklesu akcií je pro dlouhodobě orientované investory Kinder Morgan slušným titulem, který je záhodno vlastnit,“ prohlásila.

Investovat jako Buffett? Návod dá Faber

Wells Fargo & Co zůstává i nadále největší americkou akciovou investicí Berkshire Hathaway ve výši 26,08 miliardy dolarů. Následuje Kraft Heinz ve výši 23,69 miliard dolarů. Podíl v IBM klesl o téměř 600 milionů dolarů za čtvrtletí na 11,15 miliardy dolarů. Berkshire také zvýšila svůj akciový podíl ve společnosti Deere & Co a snížila ve společnosti AT & T Inc. 

Newsletter