Burgery z McDonaldu už nechutnají

Není divu, že investoři likvidují své akciové pozice u McDonald‘s. Spotřebitelé totiž nemají rádi jejich burgery. Akcie firmy Mcdonald‘s poklesly ve středu o 0,5 % na 100,53 dolarů, přičemž od konce dubna ztratily 0,8 %, po 7,7% propadu v předchozích třech měsících. Mezitím akcie konkurentů Wendy‘s rostly o 2,5 % od konce dubna, akcie Burger Kingu se zvýšily o 3,4 % a Jack in the Box přidal 12 %. A i když je přehnané smýšlet o burgerech z McDonaldu jako o gurmánských, tak například akcie Red Robin Gourmet Burgers rostly v posledních dvou měsících o 6,4 %. Co se týče celkového trhu, tak index S&P od konce dubna získal 4,8 %.

Nejnovější spotřební průzkum ukázal, že ze všech hlavních amerických řetězců s rychlým občerstvením, právě burgery z Mcdonaldu chutnají nejhůře. Oproti tomu burgery z regionálního řetězce In-N-Out Burger byly vyhlášeny jako nejlepší. Výsledky jsou založeny na odpovědích 35.000 předplatitelů spotřebního reportu, a více než 96.200 kulinářských zážitků v 65 fast foodech.

Není tedy žádným překvapením, že americké prodeje Mcdonald‘s klesly od května tohoto roku oproti loňskému roku o 1 % a v celém prvním čtvrtletí dokonce o 1,7 %. Stále více a více se stává kvalita potravin, nejen nízká cena, rozhodujícím faktorem pro mnoho Američanů při výběru podniku, kde budou utrácet své těžce vydělané dolary.

Newsletter