Býk k nezastavení: Nasdaq určil po 15 letech nový rekord

Americký akciový trh dokázal v předposlední seanci týdne posílit. Investoři sledovali především další pokračování výsledkové sezóny, která nosí z většiny čísla, jež jsou pro trhy příjemným překvapením. Proti nim v prvním kvartálu působil silný dolar, který dnešní den zahájil vůči evropskému protějšku stabilní, v odpoledních hodinách však nabíral ztráty. V závěru dne se eurodolar obchodoval až na dosah 1,085 EURUSD.

Nejširší index S&P 500 posílil o 0,24 %, Dow Jones připsal 0,13 % a technologický Nasdaq vyrostl o 0,4 %. Wall Street tvořila nové rekordy: S&P se podíval nad dosavadní intradenní rekord 2.119,59, zatímco Nasdaq obchodoval nad rekordním maximem 5.048,62 z března 2000 a uzavřel na novém maximu 5056,06 bodu.

Z dnešních výsledků nelze nezmínit světovou jedničku ve výrobě těžařské a stavební techniky. Catterpillar překonala ziskem, tržbami i celoročním výhledem očekávání analytiků, za což byly akcie odměněny růstem až o 5 % ještě v premarketu. Euforie do závěru řádného obchodování vyprchala, titul zakončil se nepatrnou ztrátou.

Světový lídr Caterpillar si vysloužil růst akcií. CEO ale mluví opatrně

Facebook zklamal tržbami, jinak potěšil. V čem předstihl Čínu?

O 2,5 % sestoupily akcie Facebooku, který ve středu po závěru trhu sice reportovaným ziskem očekávání přesáhl, tržbami ale na něj prvně nedosáhl. Nepřesvědčil ani silný růst uživatelské základny.

O bezmála procento naopak posílily akcie Applu, který má zítra uvést na pulty obchodů své první chytré hodinky Apple Watch. Zahájení prodeje ale zřejmě nebude nijak monstrózní vzhledem ke zprávám, že prodej hodinek bude spíše výsadou několika málo prodejen a uspokojení předběžných objednávek, jejichž počet zatím firma nezveřejnila, může trvat.

Apple Watch od zítřka na trhu. Pouze pro VIP?

Po výsledcích se nedařilo výrobci nápojů PepsiCo -1,6 % ani automobilce General Motors -3,3 %. V krasojízdě po pondělních číslech pokračoval výrobce čipů IBM, dnes se ziskem 3 %.

Z makrodat nepotěšil březnový pokles prodeje nových domů, jichž se prodalo 481 tisíc, navzdory očekávání 510 tisíc.

Newsletter