Cena zlata atakuje 1200 dolarů za unci

Cena zlata se dostává do těsné blízkosti 1200 dolarů za unci. Od počátku roku 2016 drahý kov připsal přes 12 procent hodnoty, od prosincového momentu zvýšení sazeb Fedem 13 procent. 200denní klouzavý průměr kovu narostl nejvíce za poslední 2 roky.

Důvod? Rostoucí riziko v bankovním sektoru, obavy spjaté s vývojem globální ekonomiky, nejistota. Zdá se, že se zlato, jakožto bezpečný přístav, vrací mezi investiční volby tváří v tvář obavám ze systémové křehkosti. Na vývoj se můžete podívat na graf v galerii článku. 

 

Kdy začnou ceny diamantů opět růst?

Posted by Roklen24 on Sunday, 7 February 2016

 

Obavy z vývoje globální ekonomiky opět přidávají zlatu a dalším aktivům, které jsou považovány za bezpečný přístav, lesk. Generální ředitel přední těžební firmy Randgold Resources Mark Bristow uvedl pro CNBC, že mohutnější poptávka a očekávané další ekonomické zakolísání společně mohou cenu zlata dále podpořit. „Jsme ve velmi zmateném stavu, pokud jde o pochopení globální ekonomiky. Z různých sektorů po celém světě přicházejí velmi smíšené zprávy,“ uvedl. „Když si jsou lidé nejisti ohledně budoucnosti, je to pro zlato vždy dobré,“ dodal.

Krize na obzoru? Historicky úspěšný indikátor má jasno

Newsletter