CEO ShipVio Dravecký: Sice čtvrtí, ale na pódiu s Wozniakem

Možnost prezentovat svůj projekt v Silicon Valley je neuvěřitelná zkušenost. Jiný typ otázek. Jiné prostředí. Silná konkurence. Jaký nejsilnější zážitek si ze světového finále soutěže Startup World Cup přivezl zakladatel a ředitel startupu ShipVio André Dravecký?

Firma ShipVio vyhrála pražské kolo soutěže Startup World Cup a v Silicon Valley poté bojovala o investici milion dolarů.

Nápad na projekt ShipVio, který pomáhá efektivně naplnit kapacitu milionů kamionů křižujících Evropu, vznikl z mnohaletých zkušeností rodinné firmy a působení zakladatele ShipVia u nadnárodní logistické společnosti. „Moji rodiče mají menší dopravní firmu, pro kterou jsem jezdil jako řidič a pracoval i jako dispečer, takže mám k logistice blízko. Při studiu jsem také pracoval pro jednu zahraniční spedici a tam jsem si uvědomil, kolik je v logistice prostředníků a jaké marže si berou. Začal jsem se o to více zajímat a zjistil jsem, že 47 procent nákladních aut má nějakou volnou kapacitu, což znamená, že odesílatelé platí více peněz a my občané máme více aut na silnicích,“ shrnul Dravecký.

ShipVio umožňuje malým a středním podnikům přepravit balíky, palety i jinak balené zboží napříč celou Evropou. Propojuje dopravce napřímo se svými zákazníky. Bez prostředníků a zbytečného přeprodávání přeprav. Využívá volného nákladového prostoru v autech a tím šetří peníze svým zákazníkům.

 

Newsletter