Dolar se drží v mírném zisku v dolarovém indexu i proti euru. Evropské i americké výnosy rostou. Měny regionu jsou ve ztrátě, jediná koruna dopoledne zpevnila. Kurz se krátce podíval pod support 25,90 za euro, poté ale zisky mírně zkorigoval.

Černý den nakousnutého jablka na burze

Americké akciové trhy dnes uzavřely smíšeně. Akcie technologického gigantu Apple spadly na dvouletá minima. V nejnižším bodě dne Apple dočasně předal titul nejhodnotnější firmy amerického akciového trhu konkurenční společnosti Alphabet, která jej krátce držela už v únoru.

Wall Street dnes dolů táhly sektory zdravotnictví a technologií. Investoři dnes pozorně sledovali ceny ropy a netrpělivě vyhlížejí zítřejší čísla o maloobchodních tržbách. Dow Jones stoupl o mírných 0,05 procenta a zastavil se na 17720,50 bodu. Index S&P 500 ztratil 0,02 procenta a zakončil na úrovni 2064,11. Technologický Nasdaq oslabil o 0,49 procenta na 4737,33 bodu.

Akcie Apple dnes zlevnily o 2,37 procenta na 90,32 dolaru. Od počátku roku akcie Applu smazaly asi 12 procent a z loňského květnového maxima takřka 130 dolarů se propadly zhruba o 30 procent.  Za poslední rok tak Apple na tržní hodnotě ztratil asi 200 miliard dolarů. To  zhruba odpovídá tržní hodnotě maloobchodního gigantu Wal-Mart.

 

 

Z ekonomiky přišla zpráva, že nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti vzrostly na 294 tisíc. Dovozní ceny se v dubnu zvýšily o 0,3 procenta a vývozní ceny o 0,5 procenta.

Na devizovém trhu dnes japonský jen klesl vůči americkému dolaru na dvoutýdenní minimum, a zmírnil tak svůj letošní vzestup. Japonskou měnu srazily spekulace o dalším brzkém uvolnění měnové politiky v Japonsku.

Dolar k euru zpevnil o 0,5 procenta na 1,1372 USD. Dolarový index vůči koši měn získal 0,4 procenta.

Newsletter