Češi hokejistům věří, bookmakeři je ale vidí bez medaile

Bookmakeři tuzemských sázkových kanceláří na hokejovém šampionátu v Moskvě a Petrohradě na zisk titulu stále favorizují Rusko a Kanadu s kurzem 2,7:1. Český tým podle nich skončí na 4. místě. Sázkaři to ovšem vidí jinak, zhruba 40 procent sázek ve Fortuně míří na celkové vítězství Čechů. V tiskových zprávách to dnes uvedly Tipsport a Fortuna, dva největší provozovatelé kurzových sázek v ČR. Ve čtvrtek se v Rusku hraje čtvrtfinále, Česko nastoupí od 15:15 proti USA.

Čeští hokejisté mají na titul kurz 7:1, od začátku šampionátu se snížil zhruba na polovinu. „Sázkaři to ale vidí jinak, přibližně 40 procent vkladů na celkové prvenství míří na Česko. Na Kanadu sází třetina sázkařů, Rusům věří 17 procent z nich, Finsku jenom tři procenta,“ uvedl hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

Češi do toho! Hokejové mistrovství má nakročeno na rekord

Ve čtvrtečním čtvrtfinále proti USA jsou Češi favoritem jak podle bookmakerů, tak i sázkařů. Na výhru Česka po 60 minutách je kurz 1,8:1, na postup 1,45:1. „Na zápas máme vypsáno kolem 400 příležitostí, ale největší zájem je stále o klasickou sázku na vítěze utkání. Na Čechy sází 98 procent všech tipérů,“ dodal hokejový bookmaker Tipsportu Miroslav Hora. Ještě většími favority jsou podle sázkařů Rusové v zápase s Německem a Finové v souboji Dánskem. Nejdramatičtější by mělo být utkání Kanada – Švédsko, hokejistům Tre kronor však věří i tak pouze deset procent sázejících.

Podle bookmakerů to zatím vypadá, že zájem sázkařů překoná loňský rekordní šampionát v Praze a Ostravě. Tipsport tehdy přijal sázky zhruba za 400 milionů korun, Fortuna za 380 milionů. „Už nyní evidujeme objem sázek v hodnotě 385 milionů korun. Náš odhad před začátkem turnaje byl 420 milionů. Jestli bude překonán, záleží na dalších výsledcích českého týmu,“ doplnil Hanák.

Pokud by český tým postoupil, v sobotním semifinále by se utkal s vítězem zápasu Kanada – Švédsko. Finále a zápas o 3. místo se hrají v neděli.

Fotbalové Euro startuje za měsíc, zatím se sází spíše na hokej

Newsletter