Včerejší komentář viceguvernéra Fedu Claridy o taperingu a načasování zvýšení sazeb podpořil dolar a americké tržní sazby, včetně těch reálných. Euro se proti dolaru obchoduje na 1,1830 EURUSD. ČNB dnes zvýší sazby a představí novou prognózu. Rizikem silnější koruny je rychlejší úroková normalizace. Koruna se obchoduje pod 25,45 za euro.

Češi, nebojte se angličtiny!

Skončit až druhá? Někdy to nemusí tolik bolet. Evu Peterkovou s jejím projektem Blabu porota soutěže Women Startup Competition zvítězit nenechala. Eva si ale získala sympatie obecenstva a odnesla si proto hned dvě ceny – stříbro z hlavní soutěže a cenu publika. Díky Blabu si můžete zlepšit angličtinu konverzací s rodilými mluvčími.

Co dělá vaše společnost?

Blabu.com je online platforma na instantní konverzace v angličtině s rodilými mluvčími.

Můžete představit váš produkt?

Kdokoli a kdykoli může přijít na Blabu.com, podívá se, jací tutoři jsou právě online. Všechno to jsou rodilí mluvčí. A můžete si vybrat délku hovoru, o čem se budete bavit, s kým se budete bavit, vyberete si tutora, zaplatíte a máte konverzaci v angličtině.

Co pro vás znamenají dvě ceny ze soutěže Women Startup Competition?

Pro mě je to velká radost. Mám z toho upřímnou radost, že se to tak povedlo. Ta akce je podle mě fakt skvělá. Pavlína s Janou ji dělají výborně. Už jsem byla několikrát jako divák. Hrozně se posouvá. Pro mě osobně je to velký závazek. Doufám, že z toho dostaneme nějakou publicitu. Že se Blabu rozšíří do povědomí lidí, že budou vědět, kde hledat angličtinu, kde hledat pomoc s konverzacemi v angličtině. Beru to jako závazek do budoucna.

Blabu.com je globální 24/7 jazyková platforma, která umožňuje zlepšovat si anglický jazyk skrze živou konverzaci s rodilým mluvčím kdekoliv na světě. S tím uživatele propojí do 30 vteřin, bez nutnosti předešlé domluvy a nutnosti rezervace času hovoru. Navíc dává možnost volby tutora, jeho přízvuku i tématu, o kterém se budou bavit. Hovory trvají od 15 do 45 minut, takže jimi lze efektivně využít každou volnou chvíli. Za vznikem Blabu stojí zakladatel a bývalý CEO Skrz.cz Petr Kováčik, dřívější Expansion & Sales manažerka v Liftago Eva Peterková, a Tomáš Strejček, senior software inženýr s více než 10 lety zkušenosti. Od roku 2020 se firma soustředí také na novou službu Blabu for Business určenou pro firemní klientelu.

Newsletter