Češi vyměnili hypoteční poradce za internet

Real estate website mock up on laptop screen, tablet and smartphone

Moderní technologie a inovace mění tradiční cesty poskytování finančních služeb. Namísto do banky nebo za finančním poradcem dnes Češi stále častěji míří na internet, kde si mohou sami vybrat a sjednat nejrůznější finanční produkty. Revoluce a rozvíření vod zkostnatělého hypotečního trhu je vizí společností Hypo na míru s.r.o., která přinesla na trh fintech projekt sjednávající hypotéky online.

Společnost Hypo na míru s.r.o. je první český online sjednávač hypoték. Projekt vznikl spojením sil nadšenců do inovativních technologií a zkušených hypotečních specialistů. Pomocí vlastních vyvinutých technologií je společnost schopna porovnat více než 25 tisíc kombinací hypotečních úvěrů a vyhledat aktuálně nejvýhodnější nabídky na trhu. Zájemci o úvěr na bydlení si mohou sami prostřednictvím online hypotečního bankovnictví srovnat nabídky hypoték jednotlivých bank – z pohodlí domova a bez nutnosti osobních schůzek s různými bankéři či zprostředkovateli.

Za fintechem hyponamiru.cz stojí aktuálně 30členný tým odborníků na hypotéky, informační technologie a inovace, který má ambici změnit technologicky zastaralý hypoteční trh. Společnost spustila svůj projekt teprve v roce 2017, nicméně již za dobu své existence dokázala dle zástupců společnosti zprostředkovat jednu miliardu korun poptávaných hypoték.

Koncovým majoritním vlastníkem společnosti je pan Zdeněk Sluka, který je současně majitel společnosti Broker Trust, a.s. – největšího zprostředkovatele hypotečních úvěrů v České republice.

Momentálně společnost Hypo na míru s.r.o. poptává prostřednictvím crowdfundingové platformy Fundlift finanční prostředky ve výši tři miliony korun na rozšíření týmu a na vývoj nových technologií.

 

 

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter