Americké výnosy rostou více než evropské. Dolar obrátil do zisku pod 1,0650 za euro. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,25 za euro.

České startupy se bojí dobývat svět

My Češi jsme podnikavý a šikovný národ, ale často nám chybí globální ambice. Myslí si to David Zábrž, předseda České asociace startupů kvalifikovaných k investici. Bohužel, situaci nenapomáhá ani to, že neúspěch se u nás stále považuje za stigma. Přitom by to mělo být právě naopak. I neúspěšný projekt nabízí skvělou příležitost získat další zkušenosti.

Sám David má za sebou několik zajímavých projektů. Před několika lety vzbudil nemalou mediální pozornost svým projektem MůjZnámý.cz, kde mají lidé možnost objednat si doprovod. Zaujalo ho, že si lidé často službu objednali, aby se měli komu vypovídat. V současnosti věnuje nejvíce svého času asociaci. Tu založil, aby napravil pošramocenou pověst startupů. Svou aktivitou chce pomoci projektům, které mají globální ambici. I z tohoto důvodu dal instituci tak dlouhé jméno, aby každý hned věděl, na čem je. Jeho vizí je usnadňovat spolupráci startupů s korporacemi.

Která odvětví mají podle něj světlou budoucnost? A co je to „startupová puberta“? Poslechněte si podcast, který s ním natočila Anna Liprtová z SWCSummit týmu.

Tato epizoda je součástí série podcastů k Startup World Cup and Summit. Finále této soutěže proběhlo online 14. Října 2020. Vítězem se stal lucemburský startup HighSide, který se soustředí na ochranu dat a digitální identity. Neztratili se ani Češi, projekt 24 Vision Systems bral bronz.

Newsletter