Česko patří na špici v bezkontaktních platbách

Michal Čarný, zdroj: Mastercard

My Češi celkem snadno přijímáme praktické inovace. I díky tomu se u nás velmi rychle ujaly bezkontaktní platby, které přišly před již více než dekádou. S platbou mobilem má dnes zkušenost již více než třetina z nás, říká Michal Čarný, šéf české pobočky společnosti Mastercard.

Způsob placení úzce souvisí s nakupováním online, kam se přesouvá stále více obchodů. I zde čekají spotřebitele zajímavé nové trendy. Michal Čarný, který nám poskytl rozhovor na akci Ecommerce Summit na začátku března. Zmiňuje například nákupy přes sociální sítě nebo sledování uhlíkové stopy spotřebitelových transakcí.

Zdroj: Roklen

Michal Čarný je generálním ředitelem společnosti Mastercard pro Českou a Slovenskou republiku.

Má více než osm let zkušeností s vytvářením a implementací firemních strategií. Ve společnosti Mastercard byl tři roky zodpovědný za přípravu a realizaci strategie pro spotřebitelské a firemní produkty v České republice, na Slovensku a v Rakousku. Na starosti měl také implementaci inovativních služeb s přidanou hodnotou, rozvoj netradičních vydavatelů včetně fintech hráčů a řízení společných aktivit s klíčovými obchodníky.

Před příchodem do Mastercard Michal Čarný působil pět let ve společnosti Roland Berger Strategy Consultants, kde vedl poradenské projekty se zaměřením na finanční služby a telekomunikační sektor. Pracoval s klienty napříč mnoha regiony včetně střední a východní Evropy, západní Evropy, jižní Evropy a Blízkého východu. Působil také v jihovýchodní Asii či Číně.

Vystudoval London School of Economics and Political Science v Londýně a University of Chicago.

Newsletter