Česko udělalo velký krok dopředu, říká bývalý šéf Avastu

Nám, Čechům, to možná tak nepřijde, ale předchozí dekáda přinesla řadu významných změn. Alespoň tak to vidí Vince Steckler, bývalý šéf kyberbezpečnostní firmy Avast. Když sem v roce 2009 přišel, startupů a venture kapitalistů tu bylo pomálu. Desátá léta jednadvacátého století ale přinesla velký boom.

I Avast se pod jeho vedením stal z lokální firmy významným světovým hráčem na poli kyberbezpečnosti. Taky díky sloučení s další českou firmou AVG. Tehdejší námluvy v roce 2016 nebyly jednoduché. Bráno zpětně, fúze prospěla oběma firmám, ale trvalo to více než rok a půl, než si obě společnosti plácly. AVG tehdy měla větší obrat i více zaměstnanců, ale ve srovnání s Avastem zaostávala v ziskovosti. Nakonec se brněnského rivala podařilo přesvědčit, že ve dvou se to lépe táhne. I díky tomu dnes Avast patří mezi nejatraktivnější české zaměstnavatele.

Steckler předal před dvěma roky řízení Avastu současnému CEO Ondřeji Vlčkovi. Od začátku prý věděl, že to je Ondřej, kdo ho jednou v jeho funkci nahradí.

Dnes žije se svou ženou v Singapuru a věnuje se investicím a charitě. Mezi jeho cíle patří přitáhnout do oboru „computer science“ více žen a zástupců minorit. Česko mu ale přirostlo k srdci. Zajímá vás, jaké naše vlastnosti ho zaujaly, případně, které české filmy má rád? Poslechněte si jeho podcast s Václavem Pavlečkou.

Tato epizoda je součástí série podcastů k Startup World Cup and Summit. Finále této soutěže proběhlo online 14. října 2020. Vítězem se stal lucemburský startup HighSide, který se soustředí na ochranu dat a digitální identity. Neztratili se ani Češi, projekt 24 Vision Systems bral bronz.

Newsletter