Českou ekonomiku čeká podprůměrný růst. Nejsilnější měnou regionu bude zlotý

András Vig, zdroj: Invesco

Ekonomiky střední a východní Evropy čeká podprůměrný růst, který ale pomůže snížit inflaci. Česká ekonomika má dobrý výhled, úroky budou klesat s poklesem inflace. ČNB však nebude chtít úroky upravovat příliš agresivně. V rámci regionu by nejsilnější měnou mohl být polský zlotý, řekl v rozhovoru pro Roklen24 Multi-Asset Strategist ze společnosti Invesco András Vig. Jakou má podle něj česká ekonomika výhodu, kterou ale pravděpodobně nevyužije? A kam až klesnou české sazby ve srovnání s ostatními zeměmi?

Bližší pohled současný stav ekonomik regionu CEE podle společnosti Invesco najdete zde

Zdroj: Invesco
Zdroj: Invesco

András Vig pracuje ve společnosti Invesco jako Senior Multi-Asset Strategist. Ve své současné roli je klíčovým partnerem při poskytování podnětů v rámci investiční analýzy a obchodních nápadů. Má více než 14letou zkušenost z oblasti strategie a výzkumu ze strany prodeje i nákupu. Historicky působil ve společnosti Cisco System a v londýnské Citi, kde byl klíčovým přispěvatelem do vzestupu týmu Citi European Equity Strategy. 

Zdroj: Invesco

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter