ČEZ rozproudil pražskou burzu

Český trh dnes uzavřel se ziskem 0,28 % převážně díky akciím ČEZ, které vystřelily o bezmála 4 % výš. Tato akcie dlouhodobě obchodovala v pásmu 585-595 korun, ale jakmile cenu 595 korun jasně překonala, došlo na zavírání krátkých pozic. Do karet kupcům hrál i fakt, že výrazně rostly i akcie E.ON a RWE, takže se dnešní rally zastavila až na úrovni 620 korun. Trhem prošlo více než 1 milion akcií ČEZu, což je největší objem od října loňského roku.

Naopak Erste prošla další korekcí, způsobenou vybíráním zisků před pátečním zveřejněním výsledků za celý rok 2014. Akcie nakonec utrpěla ztrátu 2,34 % a uzavřela na denním minimu 637,7 korun a nyní se v Rakousku obchoduje ještě pod touto úrovní. Komerční banka si připsala 0,46 % a to i přes pokles bankovních akcií v Evropě, a zobchodovalo se slušných 55 tisíc akcií. Celkově byl objem na trhu výrazně nadprůměrný a dosáhl více než 1 miliardy korun.

Okolní trhy mají opět smíšenou výkonnost, polský index WIG 20 dnes opět ztrácí vlivem bank, naopak maďarskou burzu dnes opět táhnou vzhůru akcie MOL a Richter Gedeon.

Newsletter