Chuťovka: Nové Lambo Asterion

Nový model Lamborgini na autosalonu v Paříži sklidil úspěch. Mondial de l’Automobile, který se v pořadatelství klíčového automobilového svátku jednou za dva roky střídá s německým Frankfurtem, přivítal prototyp Lamborghini 910-HP, Asterion LPI 910-4 neznačí v názvu pojišťovnu LPI, ale Longitudinale POSTERIORE Ibrido.

Disponuje třemi 5,2litrovým V10 a třemi elektrickými motory o hmotnosti pouhých 220 kilogramů, pod kapotou má motor Huracan s 610 koňmi výkonu. Porsche 918 Spyder dispinuje 875 koníky, McLaren P1 číslem 903 a Ferrari La Ferrari Ferrari 950 koňmi. 

Z nuly na sto za papírové přesně tři vteřiny, spotřeba 4,12 litru na sto. Na elektrický pohon Asterion může pracovat do 50 km vzdálenosti, poháněna je přední náprava. Maximální rychlost je kolem 320 km/h, elektromotory jej rozjedou na maximálně 125 km/h.

Asterion je obskurní název pro Minotaura s býčí hlavou a lidským tělem. Je „hybridem“ sám o sobě. Asterion od Lamba snahou potvrdil, že nadále patří do světové špičky luxusních automobilů. A píšu o něm prostě proto, že se mi líbí. 

Newsletter