Dolar zahajuje týden slabší v dolarovém indexu i proti euru. Společná měna sílí nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu jsou v zisku. Koruna posiluje pod 25,50 za euro.

Číňané dál nakupují fotbal. Od Berlusconiho chtějí AC Milán

Skupina čínských investorů zahájila exkluzivní rozhovory s bývalým italským premiérem Silviem Berlusconim o koupi fotbalového klubu AC Milán – historicky jednoho z nejúspěšnějších fotbalových klubů Itálie. V úterý 10. května Berlusconiho holding Fininvest vydal prohlášení, ve kterém poznamenává, že podepsal memorandum o výhradních jednáních s nejmenovaným čínským kupcem o možném prodeji klubu. Prohlášení však o exkluzivitě podrobnosti neposkytuje.

Čínské konsorcium oceňuje klub na 750 milionů eur, což je přibližně 854 milionů dolarů, včetně dluhu, uvádí podle svého zdroje agentura Reuters. Zdroj také poznamenal, že jednání bude trvat jeden měsíc a je nezávazné.

Fotbalový klub AC Milán, byl založen v roce 1899. Je jedním z renomovaných a zároveň nejcennějších klubů v italském a světovém fotbale. Nejvyšší evropskou klubovou soutěž vyhrál sedmkrát. Momentálně se ale dá říct, že se nachází v krizi. V posledních pěti letech se mu nepodařilo získat žádný titul a momentálně se nachází na sedmém místě italské Serie A. Berlusconi, který klub vlastní více než tři desetiletí, hledá kupce od loňského roku, kdy zahájil rozhovory s možným thajským kupcem.

Fotbalové Euro startuje za měsíc, zatím se sází spíše na hokej

Profesionální fotbal se v poslední době stal terčem čínské globální nákupní horečky poté, co prezident Xi Jinping oznámil ambici národu stát se supervelmocí sportu. Mnoho špičkových hráčů již do čínského fotbalu odešlo, čínské investice získaly také evropské kluby. Největší ve výši 400 milionu dolarů má v současné době Manchester City, druhou španělské Atletico Madrid, finalista letošního ročníku Ligy mistrů, následuje španělský Espanyol a francouzské Sochaux. Čínský investor stojí také za jedním z pražských „S“ – Slavií Praha.

Newsletter