Dolar dnes ráno umazává část zisků nabraných po včerejším zasedání Fedu. Proti dolar se obchoduje zpět kolem hranice 1,1700 EURUSD. Včerejší posílení dolaru posunulo koruna zpět k 25,40 za euro. Dnes ráno kurz nabírá mírné zisky směrem pod tuto hranici.

Cinknutá CYNK? Výlet z pár centů nad 21 dolarů zarazil regulátor

Americkými OTC trhy v posledním měsíci prolétla kometa. Akcie CYNK Technology vylétly z pár centů na více než 21 dolarů. Teď obchodování s nimi zastavila americká komise pro cenné papíry SEC, operátor trhu to vysvětlil jako „mimořádnou událost“.

„Komise zastavila obchodování na CYNK kvůli obavě, že trh dostává nepřesné a nepravdivé informace a kvůli výskytu manipulativních transakcí,“ stojí ve sdělení regulátora.

CYNK je raketou trhů posledních týdnů. Dle dostupných informací jde o společnost se slovy jedním zaměstnancem a pár dolary aktiv. Než zasáhla SEC, akcie stačily padnout z 21 zpět ke 14 dolarům.

Společnost CYNK Technology, dříve dle regulatorních sdělení známá jako Introbuzz, provozuje sociální síť IntroBiz. Ta dle svých proklamací „za úplatu nabízí napojení na různé osobnosti z řad celebrit, majitelů firem či nadaných IT profesionálů“.

Obavy o podloženost růstu tohoto „penny stocku“ vyjádřil bývalý auditor společnosti, řada analytiků a teď už i SEC. Akcie raketově rostly od 0,06 dolaru až na 21,95 dolaru, vložený dolar se tedy znásobil 366 krát! a tržní kapitalizace v jednu chvíli přesáhla šest miliard amerických dolarů!!!

Oním bývalým auditorem je dle CNBC Peter Messineo. Ten připustil, že se insideři mohou snažit vyhnat kurz akcie nahoru. Jím provedená poslední prověrka společnosti proběhla na konci října roku 2013 a hovoří o bláznivém podnikatelském záměru. „Vydali akcie, platili profesionály, měli výzkum a vývoj. Platilo se za programování. Ale: Žádné smlouvy, žádné tržby,“ uvedl Messineo.

CYNK vznikla v roce 2008, původně jako Introbuzz. Bývalý CEO Ken Carter už ve společnosti nepůsobí. Uvedl, že Introbuzz dovedl na burzu a vedl ji, pak rezignoval „kvůli jiným velkým hráčům v této hře“. Centrálu firmy v Belize nelze kontaktovat, telefony nefungují. Cinknuté letadlo zřejmě zmizelo z radarů a lokalizovat se jej snaží SEC.

Newsletter