Člověk je jako akcie. Investujte do sebe

Před deseti lety nabídl Steve Jobs práci Sue Deckerové ve studiu Pixar. Její odpověď byla: „Ne.“ Vzápětí však nastoupila přímo do představenstva Pixaru. Předtím pracovala jako šéfka Yahoo, z kterého kvůli úpadku odešla. Co doporučuje žena, kterou chtěli ve firmě Steve Jobs i Warren Buffett?

Zkušená manažerka Sue Deckerová je jedna z mála lidí, kterým jsou nejlepší americké firmy schopny nabídnout naprosto nadstandardní podmínky. Kromě práce pro Steva Jobse v Pixaru a Warrena Buffetta v Berkshire Hathaway pracovala v dalších předních amerických společnostech. Z největších lze jmenovat její působení v představenstvu technologického Intelu či maloobchodního řetězce Costco. Ve svém rozhovoru pro CNBC uvedla, jaké jsou klíče cesty na vrchol.

Nejdůležitějším faktorem podle Deckerové je trpělivost a investice do vlastního lidského kapitálu. Než se stanete velmi dobrým v určité činnosti, může to zabrat i deset let. Během tohoto období je třeba se soustředit na své silné stránky a nacházet dobré učební metody, které nás posunou dále.

Miliardář Elon Musk – co stojí za jeho úspěchem?

„Přemýšlejte nad tím, jak si otevřít co nejvíce možností a jak rozvinout svoje dovednosti. Od vašich dvaceti do čtyřiceti let je ta správná doba, kdy se můžete v něčem stát opravdu dobří,“ uvedla Sue Deckerová. „Jak moc vám platí v prvním zaměstnaní je irelevantní z hlediska dlouhodobé hodnoty, kterou vytvoříte,“ dodala.

Behaviorální finance: Jak se investoři (ne)učí ze svých chyb

Nejlepší zkušeností z těchto firem je pracování po boku osobností jako jsou Warren Buffett a Steve Jobs. Deckerová tvrdí, že firmy jsou nejspěšnější, když dokážou správně odrážet vlastnosti jejich majitelů. Steve Jobs měl mysl vynikajícího řemeslníka a to se odráželo na propracovanosti produktů, které jeho firmy tvořily.

Se všemi těmito zkušenostmi se Deckerová rozhodla založit svoji vlastní firmu v oblasti sociálních medií. Možná právě tohle je recept s jakými zkušenostmi založit vlastní firmu.

Newsletter