Co Čech, to podnikatel?

Získat formální vzdělání a pak nastoupit jako zaměstnanec. Pro mnoho lidí to je stále „defaultní“ způsob zahájení kariéry. Ale doba se mění a mladí Češi stále více přicházejí na chuť vlastnímu podnikání. A nejen to, současná doba s mnoha online aktivitami nabízí obrovské množství způsobů, jak získat nějakou kvalifikaci bez nutnosti někam docházet.

I školy si už uvědomují, že je důležité studenty zaujmout. Tupé memorování a výuka trestáním už zkrátka nemají v 21. století místo. Myslí si to Vít Šimral, pražský radní pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání. Vzdělávání podle něj už nemůže skončit v osmnácti nebo šestadvaceti letech. Lidé se musejí připravit na celoživotní proces získávání vědomostí. Město Praha si to podle něj dobře uvědomuje. Jak proto podporuje podnikavost a vzdělávání? Poslechněte si jeho rozhovor s Václavem Pavlečkou.

Tato epizoda je součástí série podcastů k Startup World Cup and Summit. Finále této soutěže proběhlo online 14. října. Vítězem se stal lucemburský startup HighSide, který se soustředí na ochranu dat a digitální identity. Neztratili se ani Češi, projekt 24 Vision Systems bral bronz.

Newsletter